Teknolojiye Daha Net Bakın - 4 Ocak 2013
  • 344 views
  • 04 Ocak 2013
  • 0
  •  

Yok sattı ama…


Satışa çıktıktan bir saat sonra tükenen cep hayal kırıklığı yarattı.
İnternet devi Google’ın en yeni akıllı telefonu Nexus 4’ün 400 binlik satış rakamı hayal kırıklığı yarattı.Google’ın yoğun ilgi gören telefonu Nexus 4’ün daha önce yok sattığını ve kullanıcıların önsipariş vererek telefonlarını temin etmek için aylarca beklediğini yazmıştık.
Ancak Nexus 4 ile ilgili XDA Developers formunda yapılan bir araştırma yok satan telefonla ilgili şaşırtan bir gerçeği de gözler önüne seriyor. Seri numaralarının baz alındığı Nexus 4’ün satışa sunulduğu 13 Kasım tarihinden bu yana yaklaşık 400 bin sattığı belirtiliyor. Oysa iPhone’ların günlük satış rakamı 500 bini buluyor ve yok satmıyor.
HATA NEREDE
Her ne kadar satış rakamı kesin olmasa da, yok satan bir telefonun düşük bir satış rakamına ulaşması kafaları karıştırıyor. Bunda en önemli etken Google’ın stoklarında yeteri kadar Nexus 4 tutmaması ve dağıtımda bazı sıkıntıların yaşanması…
NEXUS 4’ÜN ÖZELLİKLERİ
Android 4.2 işletim sistemini kullanan ve LG’nin ürettiği cihazın 4.7 inç’lik bir ekranı var. 1280×768 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşan Nexus 4, Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemciden güç alıyor.
8 megapiksel arka – 2 megapiksel ön kameraya sahip olan cihaz, kablosuz şarj edilebilme özelliğiyle geliyor. Böylece kullanıcılar kalboya bağlı olmaksızın cihazlarını şarj edebilme olanağına sahip.
NFC desteğini de beraberinde  getiren Nexus 4’ün 8 ve 16 GB’lık modelleri bulunuyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ