Teknolojiye Daha Net Bakın - 16 Şubat 2013
  • 303 views
  • 16 Şubat 2013
  • 0
  •  

Yok artık Facebook!


Sosyal medya devi Facebook bu kez de arkadaşlarının içeriklerini paylaşanlardan para alacak.Facebook’un bir süredir konuşulan ücretli mesaj servisi çok tartışılmış ve “Facebook para kazanmak için her yolu deniyor” yorumları yapılmıştı. Zira kullanıcılar artık kişi listesinde olmayanlara mesaj atmak istediğinde Gelen Kutusu’na ulaşmak için 1 dolar ödemesi gerekiyordu.
Bu mesaj ücretinin öncesinde ise kullanıcıların ücret ödeyerek iletilerini paylaşabileceği bir özellik hizmete girdi. Böylece kullanıcılar artık paylaşımlarını tüm arkadaş listesinin ekranına getirebiliyor. Normal paylaşımlarda (ücretsiz olanlar) paylaşılan herhangi bir içeriği arkadaş listesinin sadece bir kısmı görebiliyor.
Son olarak ise Facebook bu kez “arkadaşının içeriğini paylaş” özelliğini ücretli hale getiriyor. Örneğin arkadaşınız bir içerik paylaştı. Eğer bu içeriği kendi arkadaş listenizde herkesin görmesini istiyorsanız artık ödeme yapmanız gerekecek ve bir anlamda kullanıcılar arkadaşlarının paylaşımlarını yayarak onlara yardımcı olacak.
Henüz test aşamasında olan hizmetin ne zaman yayınlanacağı bilinmezken, Facebook’un başka hangi özellikleri paralı hale getireceğini ise merakla bekliyoruz.Artık arkadaşlarımızın iletilerini paylaşırken de ücret ödeyeceğiz.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ