Teknolojiye Daha Net Bakın - 13 Mayıs 2013
  • 303 views
  • 13 Mayıs 2013
  • 0
  •  

Yılların simgesi çöpe gitti!


Windows 8.1 “Bilgisayarım”ı değiştirdi!
Windows 8.1’de fark edilen bu değişiklik, yılların “Bilgisayar” simgesinin değiştiğini gösteriyor!Windows 8.1’in yeni ortaya çıkan görüntülerinde Microsoft’un “Bilgisayarım” öğesinin ismini “Bu PC” olarak değiştirdiği gözlendi. Yapı numarası belirtilmeyen ekran görüntüsünde başka değişiklikler de göze çarpıyor.
Ekran görüntüsündeki bir başka değişiklik ise “Kitaplıklar” özelliğinin kaldırılarak Müzikler, Resimler, Videolar gibi klasörlerin bir üst seviyeye taşınmış olması.
Microsoft, bu değişikliklerle gösterilen kişisel klasör sayısını azaltmak istiyor olabilir. Windows 8’de Kitaplıklar ve varsayılan klasörlere Kullanıcılar klasöründen erişilebiliyor. Windows 8.1 ise bu iki konumu bir araya getirerek cihazlar arasında dosya paylaşmayı daha basit bir hale getirebilir.
Değişikliklerin nedeni, Windows 8 arayüzlü dosya yöneticisiyle ilgili olabilir. Sızan “Files” uygulamasının yerel cihazdaki dosyaların konumu olarak “Bu PC” etiketini kullanması, masaüstünde kullanılan isimleri de etkilemiş olabilir.
İşletim sisteminin önizleme sürümünün Microsoft’un BUILD 2013 etkinliğinde ortaya çıkması bekleniyor.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ