Teknolojiye Daha Net Bakın - 28 Aralık 2012
  • admin
  • 401 views
  • 28 Aralık 2012
  • 0
  •  

Yeni yıl partisi kötü bitti

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, yorgunluktan kaynaklanan sağlık sorunları nedeniyle dün akşam hastaneye kaldırıldı. Talabani’nin öldüğü iddiaları yalanlandı.

 

Irak Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ülkede uzlaşı ve istikrarın sağlanması için son günlerde çok çaba sarf eden Cumhurbaşkanı Talabani’nin yorgunluktan kaynaklanan sağlık sıkıntısı sebebiyle dün akşam Bağdat’ta bir hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Sağlık durumu istikrarını koruyor

Irak Cumhurbaşkanlığı basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, ”Sayın Cumhurbaşkanı’nın sağlık durumu istikrarını koruyor. Cumhurbaşkanı’na yapılan tıbbi tahlil ve diğer kontroller, Cumhurbaşkanı’nın aniden rahatsızlanmasının ve bayılmasının damarlarındaki sertleşmeden kaynaklandığını gösterdi. Kontroller ve tahliller sonucunda vücudun, vazifesini normal şekilde sürdürdüğü tespit edilmiştir” denildi.

Açıklamada ayrıca, Iraklı uzman doktorlardan oluşan bir ekibin Talabani’nin sağlık durumuyla ilgilendiği ve Talabani’nin yoğun bakımda tutulduğu belirtildi.

Bu arada, Başbakan Nuri Maliki’nin, sağlık durumunu öğrenmek için Talabani’yi, tedavi gördüğü Sağlık Bakanlığı’ndaki tıp merkezinde ziyaret ettiği bildirildi.

”Beyin kanaması geçirdiği” iddia edildi

Irak’ın yarı resmi El-Irakiye televizyonu, Talabani’nin beyin kanaması geçirdiğini iddia ederek, tedavisinin doktorların kontrolü altında sürdürüldüğü kaydedildi.

Öldüğü iddiası yalanlandı

Öte yandan, Irak cumhurbaşkanlığı divanı başkanı Nasir el-Ani Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin vefat ettiğine dair çıkan haberlerin asılsız olduğunu, Talabani’nin sağlığının istikrarını koruduğunu ve tedavisine Bağdat’taki Sağlık Bakanlığı tıp merkezinde devam edildiğini belirtti.

Bu arada Talabani’nin başkanı olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) acil bir şekilde toplanarak Cumhurbaşkanı Talabani’nin yurt dışına götürülüp tedavi ettirilmesini görüştü.

Öte yandan KYB’nin internet sitesinde yer alan habere göre beyin kanaması geçiren Talabani bilincini yitirdi.

 

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ