Teknolojiye Daha Net Bakın - 27 Şubat 2013
  • 273 views
  • 27 Şubat 2013
  • 0
  •  

Yeni Sony NEX-3N!


Sony, sabit lensli fotoğraf makinesinin ötesine geçmek isteyenlere yeni NEX-3N’i sundu. Değiştirilebilir lensli fotoğrafçılık dünyasına heyecan verici bir giriş seviyesi modeli sunan dahili flaşlı, kompakt, kullanımı kolay NEX-3N E-mount fotoğraf makinesi, seyahat ederken hafifliğin keyfini yaşatıyor. 
Elde tutması ve taşıması çok kolayNEX-3N’nin elinize rahat şekilde oturan, kolay tutulabilir dokulu tutma yeri sayesinde oto portre çekimi hiç bu kadar basit olmamıştı. 7,5 cm’lik (3.0-tip) net, parlak LCD ekran mükemmel kompozisyonları zahmetsizce elde etmenizi sağlıyor. Dahası, fotoğraf makinesinin gövdesi üzerindeki yeni eklenen zum kolu, ince, hafif SELP1650 power zum gibi uyumlu objektifler ile odak uzaklığının pürüzsüz kontrolünü parmak uçlarınıza getiriyor. Tek elle portre çerçeveleme için harika olan zum kolu, aynı zamanda güçlendirilmiş bir lens kullanmıyorsanız dijital zumu da ayarlıyor.
Mükemmel fotoğraflara giden yol mükemmel kompozisyonlardan başlarHer ciddi fotoğrafçı mükemmel fotoğraflara giden yolun mükemmel kompozisyonlardan başladığını bilir. Yepyeni Otomatik Nesne Çerçeveleme, zahmetsizce daha iyi görünen, daha profesyonel sonuçlar elde etmenize de yardımcı oluyor. Fotoğraf makinesi, bir kişi, iki kişi veya hatta makro ve hareket eden nesneler dahil sahnede ne olduğunu inceleyerek daha güçlü, profesyonelce çerçevelenmiş kompozisyonlar yaratmak için görüntüyü otomatik olarak kırpıyor.
Ağırlığı sadece 210 gramYaklaşık 210 gram ağırlığında olan NEX-3N, APS-C boyutlarında büyük sensörü ile dünyanın en küçük, en hafif değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi unvanına da sahip. Sıradan kompakt fotoğraf makinelerindeki sensörden daha fazla ışık yakalayan büyük sensör, diğerlerinin arasından sıyrılan son derece detaylı fotoğraflar ve pırıl pırıl Full HD videolar üretilmesinde kilit bir rol oynuyor. Ayrıca, tıpkı daha büyük, daha cüsseli bir DSLR fotoğraf makinesi ile yapabileceğiniz gibi, değiştirilebilir E-mount lens koleksiyonunuz sayesinde profesyonel tarzda arka plan bulanıklaştırma efektleri yaratmak da kolaylaşıyor.
Büyük sensör sayesinde hassasiyet de maksimumdaFotoğraf makinesinin büyük sensörü aynı zamanda maksimum hassasiyeti de ISO 16000’e yükseltiyor. Bu, büyük beğeni toplayan Full Frame α99’da bulunan ile aynı alana özgü gürültü giderme tekniklerini kullanan gelişmiş BIONZ işlemci ile tamamlanıyor. Gürültü giderme ve netlik düzeyleri farklı görüntü alanları için ayrı ayrı düzenleniyor. Loş ışık altında çekim yaparken bile flaşa ihtiyaç duymadan elde, oldukça net, ultra düşük gürültülü çekimlerin keyfine varmanızı sağlıyor.
TRILUMINOS Color destekli ilk NEX NEX-3N aynı zamanda Sony’nin yeni “TRILUMINOS Color” teknolojisini destekleyen ilk NEX değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi olma özelliğini de taşıyor. Kullanıcılar, video ve fotoğraflarını “TRILUMINOS Display” desteğine sahip herhangi bir BRAVIA televizyonda oynattığında, canlı, ultra gerçekçi renklerden oluşmuş dramatik ölçüde genişletilmiş bir palet ile karşılaşıyor.
13 yüksek kaliteli E-mount lensten birkaçı mutlaka size göreArtık NEX-3N’nin muazzam yaratıcı potansiyelini gerçekleştirmek üzere on üç yüksek kaliteli E-mount objektifi içeren bir yelpaze de bulunuyor. Fotoğraf meraklıları, her türlü çekim koşuluna uygun hazırlanmış Sony ve Carl Zeiss telefoto, zum, geniş açı, makro lenslerden istediğini seçebiliyor. Her model, E-mount fotoğraf makinenizi tamamlamak üzere muhteşem optik performans ile zarif görünümü harmanlıyor.
Eksiksiz bir aksesuar yelpazesiSony ayrıca uyumlu tarzdaki taşıma çantaları ve kayışlarından yedek pillere kadar eksiksiz bir aksesuar yelpazesi de sunuyor. Günlük kullanım için ideal olan yeni LCS-SB1 Askılı Çanta hareket halindeyken de bol saklama alanı ve rahat bir tarza sahip. Fotoğraf makineniz ve aksesuarlarınız için bol alanda saklama ceplerinin yanı sıra gerek fotoğraf makineniz ve lensinizi gerekse tablet bilgisayarınızı koruyan çıkarılabilir yastıklı bir iç cep de bulunuyor.
Sony’nin sunduğu hafif, kompakt yeni NEX-3N değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi, Nisan 2013 tarihinden itibaren raflardaki yerini alacak.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ