Teknolojiye Daha Net Bakın - 17 Nisan 2013
  • 202 views
  • 17 Nisan 2013
  • 0
  •  

Yeni Sony Cyber-shot HX300!


Yeni Sony Cyber-shot HX300 ile 50 kez yaklaştığınızda bile mükemmel netlikte kareler yakalyın.
Sony, yeni Cyber-shot™ HX300 kompakt dijital fotoğraf makinesini fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu. Ultra güçlü 50x optik zumu,geliştirilmiş Optik SteadyShot görüntü sabitleme özelliği ve 20 megapiksellik Exmor R™ CMOS sensörü ile öne çıkan Cyber-shot™ HX300, DSLR tarzı kullanımı, manuel kontrolleri ve hızlı otomatik netlemesi ile de çok ayrıcalıklı.
Sony, birçok yeni gelişmiş özelliğinin yanı sıra şıklığı ile göz kamaştıran yeni Cyber-shot™ HX300 kompakt dijital fotoğraf makinesi ile fotoğraflarınızı daha da ileri bir düzeye taşıma imkanı sunuyor. Geliştirilen optik görüntü sabitleme ve daha hızlı otomatik odaklama sayesinde HX300, yüksek zum yapmış olsanız bile o kısa anları yakalamakta bugüne kadar hiç olmadığı kadar etkili .
50x optik zum aralığı ile Cyber-shot™ HX300 ek lens taşıma derdine son veriyorDSLR tarzı görünüm ve kullanımı ile dikkat çeken bu son derece güçlü Cyber-shot™ HX300, beraberinizde ek lenstaşıma derdi olmaksızın hafif yükle seyahat etmenize de imkan veriyor. Bir kompakt fotoğraf makinesi için en yüksek düzeyde olan muazzam 50x optik zum aralığı ile Carl Zeiss Vario-Sonnar T* lenstatiller ve safari seyahatlerinden, spor ve açık hava konserlerine kadar çok geniş bir aralıktaki çekim fırsatlarını kapsıyor. Lensyüzeyindeki T* kaplama yansımaları ve ‘parlama’yı keserken Super ED ve ED cam elemanları ise tatminkâr ölçüde keskin, yüksek kontrastlı görüntüler için kromatik sapmayı asgari düzeye çekiyor.
Geliştirilmiş Optik SteadyShot ileyüksek zum ayarında bile daha net fotoğraflarCyber-shot™’ta ilk defa, HX300 yüksek zum ayarlarında dahi stressiz kompozisyon ve daha net fotoğraflar için yeni geliştirilmiş Optik SteadyShot’u sunuyor. İkinci lenselemanları grubunun konumu eldeki ince titremeleri düzeltmek için hızla hareket ederek çekimleri rahat şekilde çerçevelemeyi iki kat daha kolaylaştırıyor.1
Yine 2013 yılı için geliştirilen telefoto ayarlarındaki yüksek hızlı otomatik netleme, fotoğrafını çekmek istediğiniz nesne veya kişiye bir önceki model olan Cyber-shot™ HX200V’nin iki katı hızda5 kilitleniyor. Net, bulanıklığın bulunmadığı sonuçlar almanın ve kendiliğinden oluşan anları yakalamanın hiç olmadığı kadar kolay olduğunu gösteriyor.
Fotoğraf makinesinin dengeli DSLR tarzı gövdesi ve elinize rahatlıkla oturan kalıplı ergonomik tutma yeri sayesinde en uzun çekimlerbile keyif haline geliyor. Tıpkı bir DSLR fotoğraf makinesinden bekleyeceğiniz gibi aralarında manuel daire, özel ayar düğmesi, jog kadranı ve Memory Recall modunun da bulunduğu, sezgisel olarak yerleştirilmiş eksiksiz kontrol yelpazesi de yer alıyor.
HX300 üzerinde aynı zamanda fotoğraf makinesi ile gitgide büyüyen çekim aksesuarları arasında akıllı iletişime imkan veren çok yönlü yeni ‘Çoklu Terminal’ ara yüzü de bulunuyor.
20 megapiksellik Exmor R™ CMOS sensör ile pırıl pırıl görüntü kalitesiCyber-shot™ HX300’de bulunan Exmor R™ CMOS sensör, akşam karanlığında veya loş ışıklı iç mekanlarda çekim yapıyor olsanız dahi, son derece düşük gürültülüzengin detaylı fotoğraflar ve Full HD videolar elde ediyor.
En zorlu çekim koşullarında bile etkileyici sonuçlar elde etmek için uzman bir fotoğrafçı olmak zorunda olmadığınızı kanıtlıyor. Tüm modellerdeki Superior Auto Mod, loş ışıktaki aksiyonu yakalamanıza yardımcı olduğu gibi çekimini yaptığınız kişi veya nesnenin hareketini dahi fark ediyor. Fotoğraf makinesi, güneş ışığına boğulmuş kumsallardan kasvetli iç mekanlara ve alacakaranlık sahnelerine kadar her ortamda, her seferinde net, bulanıklığın olmadığı resimler elde etmek için otomatik olarak ayarlanıyor.
Resim Efekti ise Toy Camera, PopColour, Soft High Key ve Partial Colour gibi eğlenceli, etkileyici sanatsal işlemler ile fotoğraflarınıza, videolarınıza ve panoramalarınıza renk katmayı kolaylaştırıyor. Her şey anında ve otomatik olarak yapılırken, akıllı telefon uygulamaları veya görüntü düzenleme programları indirmek için uğraşmaya da gerek bırakmıyor.
Cyber-shot™ HX300’de, aynı zamanda, fotoğraf makinesinin hassasiyetini artırarak uzaktaki nesnelerin daha parlak görünmesi sağlamak için flaş uzaklığını etkin şekilde genişleten bir Gelişmiş Flaş bulunuyor. Fotoğraf makinesinin dahili flaşının aksiyona ulaşmakta zorlanabileceği parti çekimleri, iç mekanlar veya karanlık ortamlar için ideal.
Triluminos™ Colour özelliği ise Triluminos™ Colour Ekran desteğine sahip, uyumlu BRAVIA Televizyonunuzda fotoğraflarınızı izlerken son derece doğal renklerden oluşan zengin, canlı bir renk paleti sunuyor.
HX300 kompakt dijital fotoğraf makinesi 1299 TL’den satışa sunuldu.Temel özellikler

Cyber-shot™ HX300

Lens
Carl ZeissVario-Sonnar T*

Optik zum /Net Görüntülü Zum
50x / 100x

Görüntü sensörü / efektif megapiksel
Exmor R™ CMOS 20.4MP

Full HD Video
1920 x 1080 50p

BIONZ işlemci
VAR

LCD
3.0-tip, 921k noktaXtraFine

Gelişmiş Üstün Otomatik Mod
VAR

Gelişmiş Optik SteadyShot
VAR – ikinci Lens grubunun hareket etmesi ile

Gelişmiş Flaş
VAR

TRILUMINOS Color
VAR
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ