Teknolojiye Daha Net Bakın - 27 Şubat 2013
  • 723 views
  • 27 Şubat 2013
  • 0
  •  

Yeni Sony α58 ile hiçbir anı kaçırmayın!


Sony, Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’ne sahip yeni Dijital SLT fotoğraf makinesi α58’i sundu. Sony α58,  20,1 efektif megapiksellik Exmor APS HD CMOS sensör ile en ince detayları; saniyede 8 karelik hızlı çekim ve yeni AF Kilitleme ile hızlı hareket eden aksiyonu yakalamaya olanak tanıyor. Fotoğraf meraklıları, yeni OLED Tru-Finder ile güvenle çekim yapıyor ve çekimlerini görüntülüyor. Yeni Otomatik Nesne Çerçeveleme ile profesyonelleri aratmayacak kompozisyonlar yaratabiliyor.   Değiştirilebilir lensli fotoğrafçılıkta yeni olsanız bile, kompakt fotoğraf makinenizin çok ötesine geçen görüntü kalitesinin yanı sıra çok daha yüksek fiyat etiketli DSLR’ınızdan bekleyeceğiniz özelliklerin tadını çıkarmanızı sağlıyor.
20,1 megapiksellik muhteşem çözünürlük α58’in merkezinde, yaklaşık 20,1 efektif megapiksellik, son derece yüksek çözünürlüğe sahip yepyeni Exmor APS HD CMOS sensör yatıyor. Sensör, istisnai ölçüde detaylı, düşük gürültülü fotoğraflar ve Full HD videolar için geliştirilmiş  BIONZ görüntü işleme motorunun yanı sıra ISO 100 ila 16000 arası son derece geniş bir hassasiyet aralığı ile bir araya geliyor.
35 farklı değiştirilebilir lensten dilediğinizi seçinYeni Sony α58, iki tele converter de dahil olmak üzere 35 adet değiştirilebilir A-mount lens yelpazesinden seçim yapmanızı ve loş ışıklı iç mekanlardan zayıf ışıklı sahnelere kadar neredeyse her türlü ışık koşulu altında kusursuz görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Fotoğraf makinesini elinizde tutarak çekim yapıyor olsanız dahi, SteadyShot INSIDE resimleri net ve dengeli tutarak titremelerin sıklıkla bir endişe kaynağı olduğu daha düşük deklanşör hızları veya yüksek zum ayarlarında güvenle çekim yapmanıza izin veriyor.
Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’nin farkını yaşayınSıradan DSLR fotoğraf makinelerinin aksine, Sony’nin sunduğu SLT fotoğraf makinelerinde ışığı ana görüntü sensörünün yanı sıra ayrı bir otomatik netleme sensörüne yönlendiren Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi kullanılıyor. Bu ise siz döndürülebilir LCD veya yüksek çözünürlüklü, yüksek kontrastlı OLED Tru-Finder üzerinden sahnelerin kompozisyonunu yaparken, nesne ve kişilerin her zaman net şekilde odakta kalması anlamına geliyor. Ayrıca, sizi yavaşlatacak herhangi bir ayna olmadığından, hızlı,kesintisiz çekim sırasında veya Full HD video çekerken, kesintisiz canlı görüntü ön izlemenin de tadını çıkarmanızı sağlıyor.
Spor, vahşi yaşam ya da aile çekimi, her anınızı ölümsüzleştirinα58, spor, vahşi yaşam veya aile ve arkadaşlarınız ile anlık olarak ortaya çıkan eğlence gibi anı yakalamanız için ideal bir ortak olarak öne çıkıyor. Tele-zoom Continuous Advance Priority AE modu, saniyede 8 karelik yüksek hızlı net görüntü çekimi ile o önemli anı daha da yakınlaştırıyor. Yüksek performanslı 15 noktalı AF sistemi artık daha hızlı, daha doğru nesne takipli AF Kilitleme özelliğini de sunuyor. Dolayısıyla, artık bir jimnastikçinin atletik zarafetini veya vahşi yaşamdaki hayvanların görüntülerini, takip ettiğiniz kişi veya hayvan hareket halindeyken bile son derece net şekilde odaklanmış, sürekli fotoğraflar ile yakalayabiliyor.
Daha güçlü, profesyonelce çerçevelenmiş kompozisyonlar Önceki modellerde sunulan Otomatik Portre Çerçeveleme özelliği şimdi çok yönlü olan Otomatik Nesne Çerçevelemeye dönüşerek daha iyi görünen, daha profesyonel sonuçları zahmetsizce elde etmenizi sağlıyor. α58; bir kişi, iki kişi veya hatta makro ve hareket eden nesneler olmak üzere sahnede ne olduğunu inceleyerek daha güçlü, profesyonelce çerçevelenmiş kompozisyonlar yaratmak için görüntüyü otomatik olarak kırpıyor. Sony’nin  Süper Piksel  Çözünürlük Teknolojisi sayesinde, kırpılmış görüntüler orijinal poz ile aynı çözünürlüğü de koruyor.
15 sanatsal fotoğraf makinesi içi uygulamaMod kadranı üzerinde anında seçilebilen Resim Efekti, Toy Camera, Tek ve Kısmi Renk gibi 15 sanatsal fotoğraf makinesi içi uygulamadan oluşan palet içinden seçim yapmanıza da imkan veriyor.
Yeni OLED Tru-Finder Çekimlerinizi çerçevelemek, netlemek ve görüntülemek, yeni OLED Tru-Finder ile de büyük bir zevke dönüşüyor. Bu parlak, yüksek çözünürlüklü elektronik vizör, fotoğraf makinesinin ayarlarını gerçek zamanlı olarak yapmanın sonuçlarını en iyi şekilde ortaya koyuyor. Poz telafisi, diyafram açıklığı, ISO, beyaz dengesi, Resim Efekti ve diğer parametrelerindeki ayarların sonucunu çekimden sonra değil, hemen önce görmeye olanak tanıyor. Bu, mükemmel kompozisyonu güvenle elde etmenin de harika bir yolunu sunuyor.
TRILUMINOS Color destekli ilk değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi Sony’den α58, yeni TRILUMINOS Color için destek sağlayan ilk A-mount değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor. Video ve fotoğraflarınızı, TRILUMINOS Display’ desteğine sahip herhangi bir BRAVIA Televizyon üzerinde oynattığınızda, canlı, ultra gerçekçi renklerden oluşan dramatik ölçüde genişletilmiş bir palet görülebiliyor.
Sony’nin sunduğu yeni Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojili α58 dönüştürülebilir lensli fotoğraf makinesi Nisan 2013 tarihinde piyasaya sürülecek.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ