Teknolojiye Daha Net Bakın - 24 Mart 2013
  • 248 views
  • 24 Mart 2013
  • 0
  •  

‘Yeni iPhone’ kehanetleri!


Apple, Samsung’un S4 hamlesine yaz sonlarına doğru iPhone5S ile karşılık verecek. Apple yeni teknolojilerle birlikte hem iPhone5S’i, hem de ‘ucuz iPhone’u piyasaya sürecek.İOS7 güncellemesi BGR.com’un haberine göre, Apple iPhone5S ile birlikte ‘ucuz iPhone’u da satışa çıkaracak. İOS7 güncellemesi de yeni telefonlarla birlikte kullanıma sunulacak. iPhone5’i beklenenden geç piyasaya süren Apple, bu kez aynı hatayı yapmamaya çalışacak. Şirketin yol haritasına göre sene sonunda piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefonlar, bu sebeple beklenenden daha erken satışa çıkacak.
Apple, pazar payını kaptırmak istemiyor iPhone5’te geç bir hamle yapan Apple, bundan dolayı hisselerinde düşüş yaşamış ve diğer akıllı telefon üreticileri, pazardaki paylarını arttırmıştı. iPhone5 temel alınarak tasarlanan telefonun üzerine yeni teknolojiler ve geliştirmeler eklenecek. Yol haritasını değiştiren ve beklenenden 3 – 4 ay önce piyasaya sürülecek olan iPhone5S’ler için vakit daralıyor. Geçmişte harita uygulamasında olduğu gibi hayati hatalar yapan Apple, bunu tekrar etmek istemiyor.
Hız, işlemci gücü, kamera ve parmak izi tarayıcısı iPhone5S’te işlemci gücünü daha da arttıracak olan Apple, A7 işlemcisini kullanacak. Kamerasında akıllı flaş özelliği ile görüntüyü daha net hale getirmeyi hedefleyen şirket, rengi ortam koşullarına göre ayarlanan beyaz veya sarı flaşı, telefona yeni bir özellik olarak ekleyecek. Yeni telefonda ana menü tuşunun parmak izi tarayıcısı şeklinde dizayn edilmesi de söylentiler arasında yer alıyor. Bu teknolojiyle güvenlik seviyesi arttırılacak ve telefon daha kullanışlı hale gelecek. iPhone5S’in 112 gram ağırlığında olması ve 7,6 mm kalınlığında olması öngörülüyor. ‘Ucuz iPhone’larda ise karma renkte fiberglas ve plastik materyaller kullanılacak. Böylece daha hafif ve ince bir telefon ortaya çıkmış olacak.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ