Teknolojiye Daha Net Bakın - 23 Nisan 2013
  • 314 views
  • 23 Nisan 2013
  • 0
  •  

Yandex pazar payını ikiye katlamak istiyor!


Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, yüzde 3 olan pazar payını bu yıl en az 6’ya çıkarmayı planladıklarını söyledi.1.5 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Rus arama motoru Yandex, sektör pastasından aldığı payı artırmayı hedefliyor.
Türkiye’deki rekabetin heyecan verici olduğunu belirten Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, ”Şimdi pazar payımız yüzde 3’ler civarına geldi. 5-6 ay önce yüzde 1’le  başladık. Bu yıl sonunda da yüzde 6-8 arasında bir rakam hedefliyoruz ve onu da tutturacağımızı görüyoruz” diye konuştu.
Firma, yaptığı yeni anlaşma ve yatırımlarla tüm Türkiye’de daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaşmayı amaçlıyor.ŞEHRE ÖZEL AÇILIŞ EKRANIYeni projeler hakkında da bilgi veren Yalçındağ, şunları kaydetti:
”City browser dediğimiz… yani Karadeniz browser, belki Trabzon browser… Trabzonlulara has bir internete giriş sayfası yapacağız. Konyalılara, Antalyalılara has yapacağız. Antalyanın özelliklerini kültürel zenginliklerini belki şehirle alakalı önemli şeylerini koyarak birinci sayfasına Antalya’ya has bir şey yapacağız. Artık niş pazarlara eğildiğimiz ürünlerle yolumuza devam edeceğiz.”
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ