Teknolojiye Daha Net Bakın - 4 Mart 2013
  • 291 views
  • 04 Mart 2013
  • 0
  •  

Yahoo’dan kötü haber!


Arama motoru Yahoo aralarında BlackBerry marka akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamanın da dahil olduğu yedi ürününü kapatıyor. Şirket Blackberry’ler için Yahoo uygulamasının 1 Nisan itibariyle sona ereceğini duyurdu.
Kapatılacak ürünlerden bir diğeri de Yahoo Avatars. Yahoo kullanıcıları bu uygulamayı Yahoo’nun anında sohbet özelliğinde ya da Facebook’ta kendi profil resimleri olarak kullanıyordu. Bundan sonra Yahoo tarafından desteklenmeyecek diğer uygulamalar ise Yahoo App Search, Yahoo Sports IQ, Yahoo Clues, the Yahoo Message Boards ve Yahoo Updates API.
GOOGLE MİRASINI DEVAM ETTİRİYOR Yahoo’nun geçen yıl Google’dan transfer ettiği CEO’su Marissa Mayer Google’ın istenen başarıya ulaşamayan ürünleri kapatma stratejisini yeni iş yerinde de devam ettiriyor. Yahoo yedi uygulamasını kapatacağını kendi resmi sitesinden de duyurdu. Uzmanlar bunun Yahoo’nun ürün ve uygulama gamını yenileme stratejisinin bir parçası olduğunu söyledi. Şirket içinde kapatılan uygulamalar için ‘bahar temizliği’ yorumu yapıldı. Mayer göreve gelmesiyle birlikte şirketin yürütmek zorunda olduğu 12-15 uygulama haricinde 60 ile 75 arasındaki bir sayıda mobil uygulamasını sonlandırması gerektiğini ifade etmişti.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ