Teknolojiye Daha Net Bakın - 25 Mart 2013
  • 208 views
  • 25 Mart 2013
  • 0
  •  

Windows Phone 9 yolda!


Daha Windows Phone 8’e yeni yeni alışırken Microsoft, Windows Phone 9 için kolları sıvadı.Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un Windows 9’u geliştirme aşamasında olduğu haberleriyle sıkça karşılaşmıştık. Görünüşe bakılırsa yazılım devi sadece PC değil, yeni mobil işletim sistemi için de kolları şimdiden sıvamış durumda.
Üstelik Windows Mobile Ekibi’nden bir test mühendisinin LinkedIn profilinde paylaştığı iletiye bakacak olursak, bu hiç de dedikodudan ibaret görünmüyor: “Windows 9’u şu sıralarda Nokia, HTC ve Qualcomm cihazlarda test ediyoruz.” İletide “Phone” kısmı eksik olsa da, bunun Windows Phone 9’a işaret ettiği bir gerçek.
Windows Phone 9 ile ilgili haberler bununla da sınırla değil. Yine bir Microsoft çalışanının LinkedIn profilinde yer alan iş tanımı, iddiaları daha da güçlendiriyor: “Microsoft Store’dan Windows Phone 9’a kadar, XAP/APX uygulamasının planlanmasından sorumlu.” Her ne kadar pek açıklayıcı olmasa da, yine de işin ucunda Windows Phone 9 var.
Microsoft yeni mobil işletim sistemini ne zaman devreye sokacağını elbette tam olarak kestiremiyoruz. Ancak birçok analiste göre bu yılın sonlarında, yani Windows Phone 8’den tam 1 yıl sonra Windows Phone 9 ile tanışabiliriz.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ