Teknolojiye Daha Net Bakın - 28 Aralık 2012
  • admin
  • 480 views
  • 28 Aralık 2012
  • 0
  •  

Üniversiteyi sarsan suikast

Kastamonu Üniversitesi Genel Sekreteri Muhiddin Sağlam, evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda öldü.

Kastamonu Üniversitesi Genel Sekreteri Muhiddin Sağlam, dün akşam evinin bulunduğu Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Şerife Bacı Caddesi Safalan Sitesi girişinde silahlı saldırıya uğradı.

Saldırıda 4 kurşun isabet ettiği bildirilen Sağlam, kaldırıldığı İsfendiyar Anadolu Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, AA’ya yaptığı açıklamada, genel sekreterin evine giderken silahlı saldırıya uğradığını söyledi.

Genel sekreterin dört el kurşun sıkılmak suretiyle öldürüldüğü bilgisini veren Bektaş, ”Olayın üzerinde çalışıyoruz. Başka da bir bilgimiz yok” dedi.

Bir an evvel aydınlatılsın

Kastamonu Üniversitesi(KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, saldırının ardından geldiği Özel İsfendiyar Anadolu Hastanesi’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, KÜ Genel Sekreteri Muhiddin Sağlam’ın uğradığı menfur, insanlık dışı saldırı sonucu vefat ettiğini belirterek, ”Tabii ki kaybımız, acımız her zaman bu tür hadiselerde büyük. Ama insan çok yakınında, mesai arkadaşını kaybedince çok farklı oluyor. Sadece başımız sağolsun diyebiliyoruz. Emniyet kuvvetlerimizin bir an evvel hadiseyi aydınlatmalarını bekliyoruz. Zaten buna da inanıyoruz. Belki tek tesellimiz bu olur” diye konuştu.

”4 kurşun vardı”

Özel İsfendiyar Anadolu Hastanesi Acil Nöbetçi Doktoru Kalp ve Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet San da hastane olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, yaklaşık 1 saat boyunca hastaya destek olduklarını, ancak hastadan herhangi bir yanıt alamadıklarını belirtti.

Hastayı, hastaneye geldikten 1,5 saat sonra eks kabul ederek, savcılığa aksettirdiklerini ifade eden San, ”Muhtemel 4 kurşun vardı. Şahsın sağından girip solundan çıkma şeklinde. Yakın mesafeden olduğunu düşünüyoruz. Adli mercilerde gerekli işlemler yapılacaktır” dedi.

San, Sağlam’ın kan kaybından öldüğünü vurgulayarak, kurşunların sağ omuz hizasında, koltuk altında, göğüs hizasında ve bacakta olduğunu kaydetti. Öte yandan Sağlam’ın cenazesi otopsi için Ankara Adli Tıp Kuruma’na sevk edildi.

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ