Teknolojiye Daha Net Bakın - 18 Şubat 2013
  • 262 views
  • 18 Şubat 2013
  • 0
  •  

Ücretli faturaya son!


Tüm cep telefonu aboneleri, fatura ayrıntılarına ve kullanım detaylarına artık istedikleri anda ve ücretsiz olarak ulaşabilecek.
Fatura, cep telefonu kullanıcısı tüketicilerin en çok mağduriyet yaşadığı konu olarak sorun yığınının tepesindeki yerini yıllardır koruyor.  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na  (BTK) son 6 ay içinde iletilen şikayetlerin yüzde 39’unun sadece faturalamaya ilişkin olduğu gözlemlendi. BTK’nın aldığı karar uyarınca Gsm aboneleri artık kullanım detaylarını abonesi oldukları operatörün internet sitesinde ücretsiz olarak görüntüleyebilecek. Aboneler, şirketlerin web sitelerindeki Online İşlem Merkezi’ne giriş yaptıklarında faturasız hatlar için kullanım detaylarına, faturalı hatlar için ise ayrıntılı fatura bilgilerine ulaşabilecek.
Ayrıntılı fatura daha önce ücretli olarak ve istek üzerine veriliyordu. Ön ödemeli hat sahiplerinin kullanım detaylarına ulaşması ise daha zordu.
Tüketicilerin internet üzerinden ücretsiz olarak ayrıntılı faturalara ve kullanım detaylarına erişebilmesinin tüketici mağduriyetlerini azaltacağı düşünülüyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ