Teknolojiye Daha Net Bakın - 15 Mart 2013
  • 439 views
  • 15 Mart 2013
  • 0
  •  

Twitter’dan Apple için mobil müzik uygulaması!


Dünyanın en büyük mikrobloğu olan Twitter’ın, Apple cihazlarında kullanılmak üzere mobil müzik uygulaması geliştirdiği belirtildi. Twitter, yeni uygulaması için Almanya merkezli bir şirketle ortaklık yapacak. Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, Apple’ın mobil cihazlarını kullanan üyelerinin müzik dinlemesi ve paylaşması için bir uygulama üzerinde çalışıyor.
Bloomberg’e konuşan kaynaklar, Twitter’ın müzik uygulaması için müzik paylaşım hizmeti veren Berlin merkezli SoundCloud şirketiyle ortalık yapacağını açıkladı. Kaynaklar, Twitter’ın geçtiğimiz yıl satın aldığı ‘We Are Hunters’ adlı şirketi müzik alanındaki girişimi için bünyesine kattığını belirtti.
Twitter, sosyal medyadaki rakiplerinin içeriklerini güçlendirerek kullanıcı çekmeye başlaması üzerine, sadece 140 karakterli mesaj atılan bir hizmet olmanın ötesine gideceğini ortaya koymuştu. Şirket, Ocak ayında kullanıcıların 6 saniyelik video paylaşabilmelerini sağlayan ‘Vine’ hizmetini hayata geçirdi.Facebook’ta müzik dinlenmesi ve paylaşılmasını sağlayan, Türkiye’de henüz aktif olmayan Spotify gibi hizmetlerin eksikliğini hisseden Twitter, videonun ardından Apple işbirliğiyle müzik içeriğini de güçlendirmeye hazırlanıyor.
TWITTER’DAN YORUM YOKSoundCloud, sanatçıların ve müzik markalarının kullanıcılara parçalarını sunmasını, parçalar hakkında yorumlar yapmasını sağlıyor. Bloomberg’e konuşan kaynaklar, SoundCloud’ın sağlayacağı hizmetle, Twitter kullanıcılarının mobil cihazlarıyla müzik paylaşabileceğini ifade etti.
CNET’in verdiği bilgiye göre, ABD’li iki büyük prodüksiyon şirketi Twitter’ın müzik uygulaması planından bugün haberdar oldu. Twitter’ın SoundCloud ile sunacağı hizmet için prodüksiyon şirketleriyle ayrı anlaşma yapmasının gerekip gerekmeyeceği bilinmiyor.
San Francisco merkezli Twitter’ın sözcüsü Carolyn Penner, müzik uygulaması hakkında yorum yapmayı reddederken, SoundCloud şirketinin sözcüsü Kristina Weise’de konu hakkında yorum yapmadı.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ