Teknolojiye Daha Net Bakın - 19 Ocak 2013
  • 290 views
  • 19 Ocak 2013
  • 0
  •  

Twitter zayıflatıyor!


Güney Karolayna Eyalet Üniversitesi öyle bir araştırma yaptı ki “Artık bilgisayar başından kalk, şişmanlıyorsun!” diyen annenize karşı bile haklı çıkabilirsiniz çünkü bu araştırma twitter’ın zayıflattığını ortaya koydu.
6 aylık bir çalışmada 96 obezite hastası kişinin katılımıyla yapılan araştırmada her gün zayıflamayla ilgili 2 tweet okuyan kişilerin kilo kaybettiği tespit edildi. Bu kişileri iki gruba ayıran araştırmacılar, bir grubun twitterdan zayıflamayla ilgili iletiler okumalarına izin verirken diğerlerine twitter hesabı açmadı. Twitterda ileti okuyan grubun zayıfladığı gözlemlendi.
Sosyal medyanın kilo kaybı sürecindeki iradeye etkisi de böylece kanıtlanmış oldu.KALORİYİ DE BURADAN HESAPLAYINMikro blog sitesi Twitter, zayıflamak isteyenleri kalori hesabıyla uyararak bilgi veriyor. Dijital iletişim ajansı Krombera tarafından geliştirilen Twitter uygulaması TwitCalorie, kullanıcıların besinlerin kalori değerlerini anında ve kolaylıkla öğrenerek günlük kalori değeri takiplerini yapabilmelerini sağlıyor. Çeşitli içeceklerden temel gıdalara ve fast food zincirlerinin mönülerine kadar oldukça zengin bir içeriğe sahip olan TwitCalorie uygulamasına twitter.com/TwitCalorie adresinden ulaşılabiliyor. Besinlerin kalorini değerlerini öğrenmek için @TwitCalorie’yi mention etmek ve yiyecek ya da içeceğin adını yazmak yeterli oluyor. Örneğin levreğin kalori değerini öğrenmek için ‘@Twit- Calorie levrek’ yazıldığında, uygulama anında ‘levrek, 45 cal, (1 porsiyon 60 cal (120 gr)’ şeklinde tweet olarak yanıt veriyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ