Teknolojiye Daha Net Bakın - 15 Nisan 2013
  • 204 views
  • 15 Nisan 2013
  • 0
  •  

Twitter faciasının sonu…


Xbox için yazdıkları işinden mi etti?Microsoft, son dönemde canını çok sıkan Twitter faciasının başrol oyuncusunu kapıya mı koydu?Microsoft Studios yaratıcı direktörü Adam Orth, geçen hafta Twitter’da “sürekli açık kalan Xbox” hakkında konuşmuş, bu konuşma internette yeni söylentiler ve tartışmalar başlatmıştı. Yeni nesil Xbox’un internete bağlanmadan çalışmayacağına dair söylentilerin giderek arttığı şu günlerde ise Orth’un Microsoft’tan ayrıldığı ortaya çıktı.
Orth, Twitter’da Microsoft adına konuşmuş olmasa da şirket, bu konuşmaları “uygunsuz” olarak nitelendirmiş ve özür dilemişti. Bu gelişmenin ardından Orth, Twitter hesabını gizli hale getirmişti. Şimdi ise Game Informer, Orth’un Microsoft’tan ayrıldığını iddia ediyor. Bu ayrılığın Microsoft’un isteğiyle mi, yoksa Orth’un kendi rızasıyla mı olduğu ise bilinmiyor.
Öncesinde PopCap Games ve LucasArts’ta çalışan, 2012’nin başlarında Microsoft’ta işe başlayan Orth’un hangi Microsoft Studios projeleri içinde yer aldığı şimdiye kadar hiç açıklanmadı.
Microsoft, yeni Xbox’un kalıcı internet bağlantısına ihtiyacının olup olmayacağı konusunda herhangi bir şey söylemiyor.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ