Teknolojiye Daha Net Bakın - 20 Ocak 2013
  • 296 views
  • 20 Ocak 2013
  • 0
  •  

TV’de alışkanlıklar değişti!


TV ekranında artık aynı anda iki farklı içerik izlenebilecek. Yeni teknolojiyle RedRay medya çalar ve bulut üzerinden aynı ekranda maç ve konser izlemek hayal değil.
Teknolojik gelişmeler bilimkurgu filmlerindeki sahneleri günlük hayatımıza taşıyor. 3D gözlüklerle çoklu izleme özelliğini kullanarak aynı ekrandan film ve futbol maçını seyredecek son model TV’ler geliyor. Bunlarla bulut teknolojisiyle bir taraftan RedRay çalardan film, bir taraftan da konser izlemek mümkün hale gelecek. Samsung, hem OLED teknolojisi hem de çoklu görüntü (multi view) özelliğine sahip TV modelleriyle bu yeniliğin öncülerinden.
TV İZLEME KAVGASI BİTİYOR Samsung’un tanıttığı yeni OLED TV’lerde kullanılan çift tuner ile iki farklı kaynaktan gelen yayını hem izleme hem dinleme şansı sunuluyor. Takımı gol atınca, romantik bir film izleyen eşine sarılarak bunu kutlayan erkekleri görürseniz şaşırmayın. 3D gözlüklerle çoklu izleme özelliği Sony ve LG’nin ultra HD modellerinde kullanılıyor. Samsung oyunlar dışında içeriği ses olarak da ayırarak iki ayrı kanalı tek ekrana taşıyor. Toshiba ise ultra HD format için beklemeyi ortadan kaldırıyor. Toshiba’nın ultra HD’leri geçen yıl mart ayında piyasaya sürmüştü. Bu özellikler evlerde televizyon izleme kavgasını bitirecek.
HER YIL TELEVİZYON DEĞİŞTİRMEK YOK Satın aldığınız televizyonun bir yıl geçmeden güncelliğini yitirme riski her zaman var. Samsung “Güncelleme Paketi” (Smart Evolution Kit) adını verdiği cihazla televizyonun güncel kalmasını sağlıyor. Yani artan performans ve değişen içeriğe göre bu minik güncelleme kutuları TV sahiplerinin pişman olmasının önüne geçiyor. Artık TV’ler yeni teknolojileri basit kutularla güncelleyecek ve tabii alışkanlıklar da değişecek.
İKİ AYRI YAYINI AYNI ANDA İZLEMETV izleme kavgası çoklu izleme (Multi View) özelliğiyle tarihe karışacak. Samsung 3D gözlük ve mini kulaklıklarla iki ayrı yayını izleme şansı sunacak. Ultra HD yayınlarla birlikte DVD ve Blu-Ray yerine RedRay medya çalar kullanılacak. Zaman ve mekâna bağlı kalmadan televizyon izleme alışkanlığı artacak.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ