Teknolojiye Daha Net Bakın - 14 Şubat 2013
  • 281 views
  • 14 Şubat 2013
  • 0
  •  

Turkcell tablet pazarına girdi!


Akıllı telefonlarla teknoloji pazarında iddialı olan Turkcell, kendi markasıyla çıkardığı tablet ile bu pazara da giriş yaptı. 8.4 milimetre inceliğe sahip Turkcell Tablet, 24 ay kontratla ayda 59 TL’ye satılacak. Tablet için bir yılı aşkın süredir çalıştıklarını belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, “Gerek tasarımı gerek 3G’nin bulunduğu her yere hızlı internet avantajı götürmesiyle müşterilerimizin her türlü ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak bir cihaz ortaya çıkardık” dedi. T serisi akıllı telefonlarda 700 bin adetlik satış başarısını yakaladıklarını ve aynı performansı tablete de yansıtacaklarını anlatan Sayın, şöyle konuştu: “Bugün Andoid işletim sistemli akıllı telefon pazarının yüzde 21’ini T serisi oluşturuyor. Turkcell Tablet ile bu başarı ve deneyimi şimdi de tablet pazarına taşımayı hedefliyoruz.”
3G’SİZ TABLET OLMAZ 3G özelliği olmayan tabletin gerçek bir mobil deneyim yaşatamayacağını ifade eden Emre Sayın, Fatih Projesi’ne de vurgu yaparak, “Fatih’te şimdilik 3G yok. Eğer 3G olursa biz de katkıda bulunuruz” dedi. 14 Şubat’ta satışa sunulacak Turkcell Tablet’i satın alanlar 27 TL’lik Turkcell Eğlence Paketi’ne de sahip olacak.
EĞLENCELİ TABLET PARMAK UCUNDAAylık 59 TL taksitle satılacak Turkcell Tablet kitap, müzik, TV ve dergi gibi zengin yerel içerikle rakiplerinden ayrılıyor. Turkcell Teknoloji mühendisleri tarafından tasarlanan cihazın ana ekranında Turkcell Müzik, Turkcell TV, Turkcell Dergilik ve Turkcell Kitaplık servisleri kullanıma hazır olarak geliyor. Turkcell Tablet kullanıcıları Turkcell TV Sinema Paketi ile 50’den fazla Türkçe canlı TV kanalı ve 300’den fazla filmi her an her yerden izleyebiliyor. Ayrıca aboneler 3 milyondan fazla şarkı içeren Turkcell Müzik’ten diledikleri şarkıları dinleyebiliyor, kontrat boyunca her ay 50 ücretsiz şarkı (toplamda bin 200) da indirebiliyorlar. 4 binden fazla kitap ve en popüler dergiler de ücretsiz geliyor.
EN İNCE VE EN HAFİFTurkcel Tablet, güncel Android 4.1.1 JellyBean işletim sistemine sahip. 10.1 inç geniş LCD ekran, 1280×800 çözünürlüğü ile oyun ve videolar için tatmin edici performans sunuyor. Kurumsal uygulamalardan oyuna kadar yüksek performans sağlayan 4 çekirdekli nVidia T30SL 1.2 Ghz işlemci kullanılıyor. Turkcell Tablet, 8 MP arka ve 2 MP ön kamera desteği, HD video ve panoramik fotoğraf çekme şansı da sunuyor. 16 GB’lık depolama kapasitesi ise fotoğraf, video ve oyunlar için MicroSD kartla artırılabiliyor. Cihaz hem 3G hem Wi-Fi desteği sayesinde internete hızlı bağlanıyor. Kalınlığı 8.4 mm, ağırlığı ise 545 gram olan Turkcell Tablet, bu ölçüleriyle piyasadaki en ince ve hafif cihaz olma özelliğine sahip.
IPAD’İ ÜRETEN ŞİRKETApple iPad için çalışan Tayvanlı Pegatron tarafından üretilen Turkcell Tablet’in içeriği Turkcell Teknoloji’deki mühendisler tarafından hazırlanmış. Emre Sayın, “Turkcell uygulamalarını mühendislerimiz test ederek hazırladı. İnternet paketi artırılabiliyor. Ayrıca kurumsal müşteriler de 1 GB’lık internet paketi dahil 24 ay kontratla ayda 65 TL karşılığında Turkcell Tablet alabiliyor. Kurumsal ve bireysel kullanımı ayırmak ise tek bir hareketle mümkün. Dileyenler 5 TL farkla özel bluetooth hoparlörü de kontratlı olarak ekleyebiliyor” dedi.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ