Teknolojiye Daha Net Bakın - 16 Ekim 2013
  • admin
  • 281 views
  • 16 Ekim 2013
  • 0
  •  

Tüm detaylar belli oldu!

Twitter’ın halka arzına ilişkin uzun süredir beklenen detaylar açıklandı.Halka arza hazırlanan Twitter, 15 Kasım tarihinden itibaren New York Borsası’nda işlem görmeye başlayacak.San Francisco merkezli mikroblog sitesi Twitter’ın uzun zamandır beklenen halka arz tarihi ve hangi borsada işlem göreceği bilgisi açıklandı. Kimliği açıklanmayan, şirkete yakın kaynaklar tarafından verilen bilgiye göre Twitter 15 Kasım 2013 tarihinde New York Borsası’nda işlem görmeye başlayacak.
“TWTR.” koduyla borsaya açılacak olan şirket, bu işlemden 1 milyar dolar elde etmeyi hedefliyor.
Dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinin hemen hemen hepsi Nasdaq Borsa’sında işlem görürken Twitter’ın New York Borsası’nı tercih etmesi pek çok kişiyi şaşırtsada, neden böyle bir karar aldığını tahmin etmek çok zor değil.
Twitter’ın bu kararı, Mayıs 2012’de halka açılan Facebook’un başına gelenlerden ders çıkarmış olması olarak değerlendiriliyor.
CİROSUNU İKİYE KATLADI
Öte yandan Sosyal medya devi, dün açıklanan verilere göre, Twitter’ın 3. çeyrek cirosunu geçen yıla kıyasla ikiye katladı.
Twitter,  3. çeyrek sonuçlarına göre geçen yıl 82.3 milyon dolar olan cirosunu, bu yıl 168.6 milyona çıkararak iki katından fazla arttırdı.
Ancak hala kar edemeyen şirketin bu yükselişle birlikte geçen yıl 21.6 milyon olan zararı da 64.6 milyon dolara çıktı.
Aynı zamanda yazılı açıklamada, Twitter’ın toplam kullanıcısının 550 milyon olduğu, aylık kullanıcı sayısının ise 215’ten 230 milyona ulaştığı bilgisine de yer verildi.

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ