Teknolojiye Daha Net Bakın - 6 Ocak 2013
  • 351 views
  • 06 Ocak 2013
  • 0
  •  

Toshiba’nın ilk kişisel bulut depolama aygıtı!


TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş., Toshiba’nın ilk kişisel bulut depolama aygıtı STOR.E CLOUD’u duyurdu. Kullanımı kolay depolama merkezi, kullanıcıların geniş medya kütüphanelerini evlerinde güvenle saklamalarını sağlarken, bulut aracılığıyla dosyalara uzaktan erişim ve yayınlama olanağı veriyor. STOR. ECLOUD ile kullanıcılar, verilerine evlerinde ya da tabletleri, akıllı telefonları veya bilgisayarları ile dışarıdan erişebilecekler.
STOR.E CLOUD, Windows, Android ya da Apple iOS işletim sistemlerini kullanıyor olmasına bakmaksızın her türlü elektronik aygıtla sorunsuz çalışıyor. 3TB’akadar kapasitesi ile kullanıcılar, dizüstü bilgisayarlarındaki müzikleri ve tabletlerindeki fotoğrafları yedekleyebilecek, akıllı televizyonlarında film yayınlayabilecekler. Dahası, internet bağlantısı üzerinden dünyanın herhangi bir noktasındaki herhangi bir cihazdan STOR. E CLOUD’a erişebilecekler. Böylece kullanıcılar aile üyelerine fotoğraflarını gösterebilecek, arkadaşlarının evinden kendi müzik arşivlerine ulaşabilecek veya televizyonda video oynatabilecekler.Dünyanın sahip olduğu dijital bilgiler her beş yıl içinde on kat artarken, tüketicilerin değerli verilerini yedeklemeleri oldukça önem kazanıyor. Evler artık elektronik aygıtların oluşturduğu ekosistemlere dönüşüyor ve tüketiciler, hem evde hem de ev dışında, verilerini ekrandan ekrana paylaşabilme özgürlüğü istiyorlar.
Toshiba, STOR. E CLOUD ile tüketici ihtiyaçlarına yönelik eşsiz anlayışı sayesinde tüketicilerin taleplerini karşılayacak ve evdeki bağlantı boşluklarını dolduracak bir depolama merkezi yarattı.
Geriye kalan her şey otomatik olarak yapılır, böylece hemen medya kütüphanelerinizi yedeklemeye başlayabilirsiniz. İstendiği takdirde, yüklemeden sonra daha gelişmiş kurulum ayarlarına erişmek de mümkün.
Bulut depolama gittikçe önem kazanırken, tüketiciler hala kişisel bilgileriniuzaktaki bir depolama aygıtına koymak konusunda endişeliler. Online yedekleme çözümlerinin aksine, STOR. E CLOUD verilerinizi bilinmedik bir yerde değil,evinizin güvenliğinde saklamanıza olanak sağlayarak sizi huzursuzluktan  kurtarır.
Parolaile korunan internet bağlantısı, global erişilebilirlik ve güvenliği bir arayagetiriyor. STOR.E CLOUD, halka açık ve özel bulut uygulamalarının aksine, tamamen sizin tarafınızdan yönetilir, böylece içerik ve erişilebilirlik herzaman kendi kontrolünüz altındadır ve hiçbir zaman üyelik ya da kullanım ücreti ödemeniz gerekmez.
Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Türkiye Distiribütörü TNBA.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, ’’Bulut depolamanın her geçen gün daha da popüler hale gelmesine rağmen, birçok kullanıcı, verilerinin güvenliğinden endişe ettiği için hala geleneksel depolama donanımlarını tercih ediyor. STOR.E CLOUD,bu endişeleri gidererek her iki dünyanın da en iyi özelliklerini bir araya topluyor. Dünyanın her yerinden internet bağlantısı aracılığıyla dosyalara erişebilme yeteneği ile verileri kendi evinde depolamanın getirdiği gönül rahatlığını birlikte sunuyor.” diyor ve ekliyor “STOR.E CLOUD, dijital evde içerik adalarını bir araya getirirken, değerli veriler için güvenli yedeklemesağlıyor. Toshiba, tüketici elektroniği alanında sahip olduğu uzun yıllara dayanan deneyimini kullanarak, tüketicilere ihtiyaç duydukları verilere dünyanın her yerinden erişebilme özgürlüğü sunan merkezileştirilmiş bir depolama merkezi sağlıyor.”AnaÖzellikler

Arayüz:

RJ-45 Ethernet yuvası, USB 2.0 yuvası

Kaplaması:

Mat

Renkler:

Siyah

Kapasite:

2TB, 3TB

Dosyalama sistemi:

NTFS (MS Windows)*Sürücü, tam Mac uyumluluğu için HFS+ dosya sistemine göre yeniden biçimlendirilebilir

Güç:

AC Güç adaptör kablosu.Giriş: 100-240V, 650mAÇıkış: 12V – 2AEU/UK değiştirilebilir fiş kafası

Boyutlar:

160 (U) x 79 (G) x 191 (Y) mm

Yazılım

Toshiba Canvio Home Software

Sistem Gereksinimleri:

• Windows® XP / VISTA® / Windows® 7• Ethernet girişi ile ağ bağlantısı• Internet bağlantısı
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ