Teknolojiye Daha Net Bakın - 27 Nisan 2013
  • 230 views
  • 27 Nisan 2013
  • 0
  •  

The Bureau: XCOM Declassified çıkıyor!


2K ve BioShock 2’nin yaratıcısı 2K Marin TheBureau: XCOM Declassified’un Microsoft Xbox 360, PlayStation ve Windows PC için tüm dünyada 20 Ağustos 2013 tarihinde piyasaya çıkacağını duyurdu.      Firaxis Games tarafından geliştirilen XCOM: EnemyUnknown sıra-tabanlı strateji hayranlarına ilaç gibi gelmiş ve klasik seriyi yeniden canlandırmıştı. Şimdi ise TheBureauXCOM evreninde yepyeni bir deneyim sunmak için geliyor.
1962 yılında, Soğuk Savaşın zirve yaptığı dönemde geçen TheBureau,gizli XCOM organizasyonunun gizemli ve yok edici bir düşmanla ilk kez karşılaşmasının hikayesini anlatacak. Aslen Amerika’nın Sovyetler Birliği’ne karşı gizli savunma örgütü olarak kurulan TheBureau, dünyada daha önce görülen hiçbir şeye benzemeyen bu tehdit ile başa çıkmaya çalışacak.
Oyuncular özel ajan William Carter rolünde insanoğlunun hayatta kalması adına yapılan bu çok riskli gizli savaşta ajanlardan oluşan ekibine emirler verecek ve gerektiğinde tetiği kendileri çekecekler. TheBureau bir yandan bu dış tehdidi ortadan kaldırmaya uğraşırken, diğer yandan dünya çapında ortaya çıkabilecek bir paniği önlemek için düşmanın varlığını örtbas etmeye çalışacak.
“2K Marin’inTheBureau: XCOM Declassifiedvizyonundan çok etkilendik” diyor 2K Başkanı ChristophHartmann. “Oyun geliştirme aşaması süresince bir çok evrimden geçti ve sonuç olarak ortaya oyuncuların merakını cezbederek taktiksel düşünmelerini gerektirecek, hikaye anlatımı ile yönlendirilen bir oyun deneyimi çıktı.”
2K Marin Kreatif Direktörü Morgan Gray ise “TheBureauXCOM’un gizemli çıkış hikayesini anlatıyor,” diyor. “Üçüncü şahıs taktik oynanış yoluyla anlattığımız gizli hükümet komploları ve örtbas hikayeleri ile bu evreni daha da genişletiyoruz.”
TheBureau’nun savaş tasarımı XCOM serisinin özüne sadık biçimde oyuncuların taktiksel olarak düşünmelerini ve hareket etmelerini gerektirecek. Oyunun üçüncü şahıs perspektifi oyuncuların içinde bulundukları bölgeye hakim olmalarını sağlayacak ve Carter’ın kendine özgü Battle Focus yeteneğini diledikleri zaman kullanabilmelerine imkan vererek taktik shooter aksiyonunu yeni bir seviyeye taşıyacak.
TheBureau ayrıca kalıcı sonuçlar konseptini de benimseyecek. İnsanlığın bu son savunma hattında verilen her bir emir Carter, ekibi ve insanoğlu için yaşam ve ölüm arasındaki farkı belirleyecek.
“Ekibimiz taktiksel karar verme veya ekip üyelerinin kalıcı olarak ölebilmesi gibi temel XCOM öğelerini anlamlı biçimde kullanarak bunun benzersiz bir taktiksel shooter oyunu olması için son derece sıkı çalışıyorlar,” diye ekliyor Gray. “Rahatça söyleyebilirim ki TheBureau oyuncuları diğer hiçbir üçüncü şahıs taktiksel shooter oyununun yapamadığı kadar zorlayacak.”
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ