Teknolojiye Daha Net Bakın - 24 Şubat 2013
  • 261 views
  • 24 Şubat 2013
  • 0
  •  

Tek tek çökertiyorlar!


Dünya devlerini bir bir çökertiyorlar. İşte Apple’dan sonraki kurban.ABD’li bilgisayar ve yazılım devi Microsoft, dün bilgisayarlarına internet korsanları tarafından saldırı düzenlendiğini açıkladı. İnternet dünyasında büyük şirketlere karşı düzenlenen korsan saldırılar hız kesmeden devam ediyor.
Facebook ve Apple’dan sonra şimdi de Microsoft korsanların hedefi oldu.
Şirket aralarında Mac yazılım birimine ait bilgisayarların da olduğu bazı makinelerine saldırı düzenlendiğini açıkladı. Micorosft saldırı sırasında herhangi bir veri hırsızlığına rastlanmadığını ve bu eylemi yapanları bulma konusunda harekete geçildiğini belirtti.
Dünyanın en büyük yazılım şirketi saldırının Facebook ve Apple’a karşı yapılan saldırıları düzenleyenlerle aynı kişiler olduğunu açıkladı.
ABD’de geçtiğimiz aylarda aralarında New York Times, Washington Post, Wall Street Journal gibi önemli gazetelerin de yer aldığı yayın kuruluşlarına karşı da bilgisayar korsanları saldırı düzenlemişti.
CEO’SU TÜRKİYE’DEÖte yandan Microsoft CEO’su Steve Ballmer Türkiye’de bulunuyor. Dün Başbakan Tayyip Erdoğan’la görüşen Ballmer, bugün de Sanayi Bakanı Nihat Ergün’le bir araya geldi.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ