Teknolojiye Daha Net Bakın - 21 Nisan 2013
  • 271 views
  • 21 Nisan 2013
  • 0
  •  

Takipçisi 3 milyonu aştı!


Twitter’da takipçisi en çok olan devlet başkanları.Cumhurbaşkanı Gül, 3 milyon bin 530 takipçiyle ABD Başkanı Obama’nın ardından, en çok takip edilen devlet başkanları arasında ikinci sırada yer alıyor.
Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve kullanan Gül’ün, kurumsal ilişkileri geliştirmek ve halkla doğrudan ilişki kurmak için yöneldiği sosyal medya araçları Facebook, Twitter, YouTube ve Flickr’da hesapları bulunuyor.
Gül’ün 9 Aralık 2009’da açılan ve ziyaretlerinde çektiği fotoğraflarla programlarına ilişkin bilgileri paylaştığı Twitter hesabının takipçi sayısı, bugün itibarıyla 3 milyon bin 530’a ulaştı. ABD Başkanı Barack Obama 30 milyonun üzerindeki takipçi sayısıyla devlet başkanları sıralamasında birinci sırada yer alıyor.
Twitter’da 4 milyon 230 binin üzerinde takipçisi bulunan Venezuella Devlet Başkanı Hugo Chavez’in ölümünün ardından Cumhurbaşkanı Gül, ikinci sıraya yerleşti.
Gül, Twitter’daki ilk paylaşımını 14 Mayıs 2010’da Aydın ziyareti sırasında yaptı, 18 Mayıs 2010’dan sonra da Twitter üzerinden gelen soruları cevaplamaya başladı.
Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wullf’un Türkiye ziyareti sırasında Twitter’dan ilk fotoğraf paylaşımını gerçekleştiren Gül, Twitter’da ”En Çok Konuşulanlar” bölümünde ilk 10 arasında yer alıyor. Gül, pahallı saat kullanıp kullanmadığından, protokol gereği yol kapatılmasına kadar birçok soruyu yanıtladığı Twitter üzerinden, kullandığı antika Cadillac otomobilin fotoğrafını da takipçileriyle paylaştı.
9 milyon kez izlendi Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde Gül’ün, Facebook, YouTube, VidiVodo, Instagram, Flicker ve iPhone uygulamalarının kısa yollarına da yer veriliyor.
Gül’ün programları ve Çankaya Köşkü ile ilgili bilgilerin yer aldığı iPhone uygulaması da çok sayıda kullanıcı tarafından indirildi.
YouTube’daki hesap üzerinden yaklaşık bin 100 video paylaşılırken, videolar 751 binin üzerinde görüntülenme sayısına ulaştı.
Gül, VidiVodo’da bin 908 paylaşımda bulunurken, bu videolar 9 milyonun üzerinde izlendi.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ