Teknolojiye Daha Net Bakın - 5 Mart 2013
  • 351 views
  • 05 Mart 2013
  • 0
  •  

Tablet hırsızları ele verdi!


Çaldıkları tablette bulunan bir uygulama sayesinde hırsızlar yakayı ele verdi.Adana’da bir avukatın evine giren 20 yaşındaki Ekrem Ç. ile aynı yaştaki arkadaşı Ramazan Ö., çaldıkları tablet bilgisayarda hırsızlık ve kayıp olaylarına karşı yüklenmiş programdan elde edilen sinyal sayesinde yakalandı.Olay, PTT Evleri Mahallesi’nde geçen cumartesi meydana geldi. Adana Barosu avukatlarından M.Ş.E.’nin evinin kapı kilidini kırarak giren kimliği belirsiz hırsızlar, bir tablet ile bir dizüstü bilgisayarı çaldı. Akşam saatlerinde evine gelen avukat, hırsızlığı fark ederek durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, tablet bilgisayarda hırsızlığa ve kayıp olaylarına karşı yüklenmiş özel programdan faydalandı. Programın yüklü olduğu tablet bilgisayardan gelen sinyali izleyen polis, cihazın Kiremithane Mahallesi’nde bir adreste bulunduğunu belirledi. Eve giren ekipler yaptıkları aramada, avukatın tablet ve dizüstü bilgisayarını odunluktaki talaş dolu çuvalların altında buldu. Ekipler, şüpheliler Ekrem Ç. ile Ramazan Ö.’yü aynı mahallede gizlendikleri bir okulun bahçesinde yakaladı.
Şüphelilerin üzerinden de aynı gün merkez Sarıçam İlçesi’nin Şahintepe Mahallesi’nde başka bir evden çaldıkları 2 cep telefonu çıktı.
Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından Ekrem Ç. ile Ramazan Ö. adliyeye sevk edilirken, çaldıkları malzemeler de sahiplerine teslim edildi.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ