Teknolojiye Daha Net Bakın - 22 Ocak 2013
  • 303 views
  • 22 Ocak 2013
  • 0
  •  

Sony’den yeni Blu-Ray ev sinema serileri !


Sony’den 4K’ya yükseltme ve tek dokunuşta müzik paylaşma özellikli Ev Sinema Sistemlerini tanıttı.
Sony’nin yeni Blu-Ray Ev Sinema Serileri ev eğlencesini yeni bir boyuta taşıyor. Yeni ürünler, BRAVIA TV’niz ile uyum sağlaması için ‘Sense of Quartz’dan esinlenilen ileri düzey yeni tasarıma sahip. 4K’ya yükseltme özelliği ile Blu-ray Disc™ film koleksiyonunuzun tadını çıkarmanızı sağlıyor. Manyetik Sıvı Hoparlörler ile saf, detaylarla zengin sesin keyfini yaşatıyor. Akıllı telefonunuzdan tek dokunuş ile kablosuz olarak müzik aktarıyor. Yeni Futbol Modu ile stadyumun tüm heyecanını evinize taşıyor.
Ev eğlencesi Sony’nin sunduğu yeni Blu-Ray Ev Sineması ailesi sayesinde bu zamana kadar görülmemiş ve duyulmamış bir güzelliğe erişiyor. Bu sezonun modelleri her türlü yaşam alanında varlığını anında hissettiriyor. Güvenle şekillendirilmiş hatlar bu sezonun BRAVIA Televizyon yelpazesinin damgası haline gelen ‘Sense of Quartz’ tasarımını yansıtıyor. Zarif ve eşsiz yeni görünüm, üst düzey ses kalitesi ve hem çevrimiçi hizmetler hem de evinizin her yerindeki diğer cihazlar ile kolay bağlanabilme özelliği ile tamamlanıyor.
4K izleme deneyiminizi HD’nin ötesine taşıyın Bir defa izlediniz mi artık geriye dönüşünüz olmayacak. Bu yılın N Serisi Ev Sinema Sistemleri tadını tüm 4K televizyonlar üzerinde çıkarmanız için film koleksiyonunuzu son derece detaylı 4K çözünürlüğe yükseltiyor.
Full HD’nin dört katı çözünürlük sayesinde televizyon karşısında geçireceğiniz akşamlar, sizi saran, gerçek yaşamı aratmayan resim kalitesi ile sinema salonuna gitmekten farksız olacak. Böylece, Blu-ray Disc™ koleksiyonunuzun gelecekteki teknolojik gelişmelerden etkilenmemesi sağlanarak, ilk 4K Televizyonunuzu satın almanızın da önü açılmış oluyor. Ruhunuzu titretecek duruluk ile daha net, daha tatmin edici sesYeni ürünler, tüm odayı dolduran güçlü, canlı ses ile Blu-ray Ev Sineması deneyimini en üst düzeyde yaşatıyor. İnce, şık hoparlör birimlerinde Sony’nin devrim yaratan Manyetik Sıvı Hoparlör teknolojisi kullanılıyor. NASA tarafından uzay programı için geliştirilmiş ileri düzeyde bir malzeme kullanan bu çığır açan hoparlör, yüksek ses düzeylerinde bile daha net, daha fazla detayı açığa çıkaran ses sunuyor. Detaylarla dolu diyaloglar, daha net müzik ve zengin, odaklı baslar ile farkı duymanızı sağlıyor. Yeni tasarlanan arka surround hoparlörler ana sistemden sesi kablosuz alarak kablo kargaşasının da önüne geçiyor.
Futbol Modu çok yönlü ses ile stadyum heyecanını yeniden yaratıyorSporseverler için hazırlanan yeni Futbol Modu büyük maçların heyecanını evinize taşıyor. Brezilya’daki bir futbol stadında yakalanan akustik verileri kullanan ev sinema sisteminiz sizi adeta tribünlerdeymişçesine aksiyonun tam ortasına yerleştiriyor. Dikkatinizi dağıtan hiçbir şey olmadan aksiyona odaklanmak istediğinizde sadece tek bir düğmeye basarak maç yorumcusunun sesini kısabilirsiniz. Her sporsever açısından cazip sonuçlar sunan Futbol Modu aynı zamanda ragbi, tenis ve motor sporu gibi diğer spor dallarından da daha fazla keyif alınmasını sağlıyor.
Akıllı telefonunuz veya tabletiniz ile dokunup, dinleyinTüm o şarkıların akıllı telefonunuz veya tabletinizin içinde tıkılı kalmasına izin vermeyin. Bırakın en sevdiğiniz şarkıları diğerleri de dinlesin. Tek yapmanız gereken Yakın Alan İletişim (NFC) ve Bluetooth® özellikli Android akıllı telefonunuz veya tablet bilgisayarınızı kısaca Ev Sinema Sistemi’ne dokundurmak. Zahmetli cihaz eşleştirme veya karmaşık ayarlara gerek kalmaksızın NFC kullanılarak anında Bluetooth® bağlantısı kuruluyor. Artık mükemmel parti şarkıları için billur gibi netlikte müziği mobil cihazınızdan kablosuz olarak akıtabilirsiniz.
Bluetooth® üzerinden dinleme, yoğun olarak sıkıştırılmış müzik dosyalarında kaybolan yüksek frekansları eski haline getiren eşsiz ses teknolojilerini içeren Sony’nin Dijital Müzik İyileştirici’si ile daha da geliştiriliyor. Müzik koleksiyonunuzun sesi hiç olmadığı kadar güzel çıkacak.
Wi-Fi ile daha da fazla eğlence deneyimine bağlanın Dahili Wi-Fi sizi evinizin içindeki diğer cihazların yanı sıra çevrimiçi içerik ve hizmetlerin heyecan verici dünyasına da bağlıyor. HD video ve müziği ağa bağlı bir kişisel bilgisayardan akıtarak televizyon hoparlörleriniz veya Ev Sineması Sisteminiz üzerinden mükemmel ses kalitesi ile keyfine varın.
TV SideView ile kontrol sizde kalsınTV SideView ile Xperia Tabletiniz veya Xperia akıllı telefonunuzdan Blu-ray Disc™ Oynatıcınızı veya Ev Sinema Sisteminizi kontrol edin.
Sony’den yeni kuşak Ev Sinema Sistemleri Nisan ayından itibaren temin edilebilecek.
Ev Sinema Sistemleri: Bir bakışta özellikler

BDV-N9100W Ev Sinema Sistemi

BDV-E6100 Ev Sinema Sistemi

1000W güç çıkışı
5.1 Surround ses
Kablosuz arka hoparlörler
Manyetik Sıvı Hoparlörler
Full HD 3D/2D Blu-ray Disc™ /DVD Oynatıcı
Harici Sabit Sürücü Okuma
Bluetooth® ve NFC
Wi-Fi
TV SideView uzaktan kumanda
4K yükseltme
TRILUMINOS Colour

1000W güç çıkışı
5.1 Surround ses
Full HD 3D/2D Blu-ray Disc™ /DVD Oynatıcı
Bluetooth® ve NFC
Wi-Fi
TV SideView uzaktan kumanda
TRILUMINOS Colour
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ