Teknolojiye Daha Net Bakın - 22 Mart 2013
  • 278 views
  • 22 Mart 2013
  • 0
  •  

SimCity’de trafiğe çözüm!


Sunucu problemlerini geride bırakan SimCity için oyun içi hataların giderilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Üstelik bu kez düzeltmenin odağında trafik var.Oyun çıkalı sadece 12 gün oldu ama Maxis’in çalışma temposu halen bir hayli yoğun olacak ki üst üste yamalar yayımlanıyor, hatalar ve dertler bir bir geride kalıyor. Level Online’ın haberine göre dün yayınlanan 1.7 versiyonlu yamaysa en popüler sıkıntı konusu olan trafiğe çare oluyor. İşte oyuncuları zaman zaman çileden çıkaran trafik sorununa çare olan yamanın detayları:
– Trafik Geliştirmeleri: Trafik sıkışıklığı ve bazı kavşak hataları düzeltildi.- Trafik Geliştirmeleri: Acil durum araçları, trafik sıkışık olduğunda boş şeritleri kullanacak ve kavşaklarda dönebilecek.- Trafik Geliştirmeleri: Acil durum ve ulaştırma araçları, garaj çıkışlarınca geçiş önceliğine sahip olacak.- Artık tüm birimler ve binalar buldozer yardımıyla yıkılabilecek.- Düşük sistemlerde performans geliştirmesi sağlanacak.- Salı günü itibariyle “Asia 2” sunucusu açılacak.
Öte yandan önceki gün Electronic Arts COO’su Peter Moore tarafından yapılan açıklamaya göre, SimCity’nin ilk iki hafta sonundaki satış rakamı 1.100.000’i geçmiş durumda ki bu rakam, SimCity tarihi için bir rekor anlamına geliyor. Açıklanan önemli bir detaysa bu rakamın %54’ünün dijital satışlardan, %46’sınınsa fiziksel satışlardan oluşması. İşte ilk iki haftaya dair birkaç ilginç not daha:
– Oyun 15.000.000 saatten fazla süre oynandı.- 5.700.000 adet farklı şehir yaratıldı.- 780.000.000 bina inşa edildi.- Dünyanın çevresini 40.000’den fazla kez dolaşabilecek uzunlukta kara ve tren yolu inşa edildi.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ