Teknolojiye Daha Net Bakın - 3 Şubat 2013
  • 274 views
  • 03 Şubat 2013
  • 0
  •  

Siber suçlular akıllı telefonların peşinde!


Norton by Symantec, mobil cihazlar için lider çözümü Norton Mobile Security’nin son versiyonunu pazara sundu. Norton Mobile Security’nin bu yeni versiyonu, iOS işletim sistemi ile çalışan cihazlar da dahil olmak üzere kullanıcıların mobil ihtiyaçları için güçlü bir koruma sağlamasının yanı sıra, kişi listesi için etkin yedekleme özelliği ve gelişmiş kullanıcı deneyimi sunuyor.
Mobil telefonlar bugün artık kullanıcılar için hayatlarının ayrılmaz bir parçası, üstelik dünya genelindeki  mobil telefon kullanıcılarının verdiği bilgilere göre, yetişkin kullanıcıların üçte ikisi intenet erişimlerini bir mobil cihaz üzerinden sağlıyor. Bununla birlikte, her üç mobil cihaz kullanıcısından biri, çaldırdıkları ya da kaybettikleri mobil cihazlar nedeniyle kritik bilgilerinin riske girdiğini belirtiyor.Norton Mobile Security, kullanıcıların, mobil cihazlarını güvende tutmalarını ve kaybolan ya da çalınan cihazlarındaki bilgilerini geri almalarını sağlıyor. Diğer yandan, tanınmayan kişilerin mobil cihazlarda saklı tutulan bilgilere erişimlerini engelliyor.
“Şu bir gerçek ki kullanıcılar, arkadaşlarıyla iletişim kurmaktan tutun da içtikleri kahvenin tutarını ödemeye kadar birçok şey için mobil cihazlarını kullanıyor. Mobil cihazlar, kullanıcıların günlük hayatlarında hergeçen gün daha fazla yer tutuyor”  diyor Norton Türkiye Satış Müdürü İlkay Tümörter ve devam ediyor: “Telefonlarımız bugün artık sadece bir telefon işlevi görmüyor. Aslında telefonlarımızla birlikte cüzdanımızı, kimlik kartımızı, adres defterimizi ve hatta sevdiklerimizin fotoğraflarını dayanımızda taşıyoruz. Bu nedenle, telefonlarımızı kaybettiğimiz ve çaldırdığımız durumlarda, kritik bilgilerimizi de büyük tehlikeye atmış oluyoruz. Norton Mobile Security’nin son versiyonu sayesinde, hangi mobil cihazı seçmiş olursanız olun kendinizi mobil tehditlere karşı her zaman güvendehissedeceksiniz.”
Norton Mobile Security yeni ve gelişmiş özellikler sunuyor:
·        Birden Fazla Cihaz, Birden Fazla Platform Desteği: iphone ve ipad’lerinyanı sıra, Android tabanlı akıllı telefonlar da dahil olmak üzere kullanıcılara her türlü mobil cihaz için güçlü koruma sağlıyor.
·        Kişi Listesi Yedeklemesi ve Geri Yükleme: Kaybolma ya da silinme durumlarında kullanıcıların, Android veiOS tabanlı cihazlarında bulunan kişi listesini kolayca geri yüklemelerini sağlıyor. Kişi listesi için cihazlar arası geri yükleme özelliği de sunuyor.
·        Web-Tabanlı Yönetim: Kullanıcıların, web üzerindeki güvenli bir noktadan mobil cihazlarının güvenliğini kolayca veen basit şekilde kontrol etmelerine olanak veriyor.
·        “Çığlık” Alarmı: Kullanıcıların kaybettikleri Android tabanlı mobil cihazlarını hızlıca bulmalarını sağlayan sesli alarm özelliği sunuyor.
·        Uzaktan Kontrol: Kullanıcıların kayıp ya da çalınan cihazlarının yerini, bir harita üzerinden kolayca tespit etmelerini sağlıyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ