Teknolojiye Daha Net Bakın - 14 Şubat 2013
  • 229 views
  • 14 Şubat 2013
  • 0
  •  

Siber saldırıları yönlendirenlere de madalya!


Pentagon, siber operasyonları ve insansız hava araçlı saldırıları uzaktan idare edenleri de ödüllendirecek.ABD Savunma Bakanlığı, muharebe alanından uzak olup da bilgisayar klavyeleri ve ekranları başından insansız hava araçlarını idare eden ya da siber saldırıları yönlendirenlerin de katkılarını onurlandıracak yeni bir madalyanın oluşturulduğunu duyurdu.
ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, Pentagon’da düzenlediği basın toplantısında, bakanlığının tarihte ilk kez, muharip operasyonlarda sahadan uzak olsalar da bu operasyonlara direkt etkide bulunan ordu mensuplarının da ödüllendirileceği yeni bir madalyanın oluşturulduğunu açıkladı.
Panetta, “Uzaktan idare edilen platformlar ve siber sistemler gibi modern araçların, savaşların yürütülüş şeklini nasıl değiştirdiğini birinci elden gördüm. Bunlar, askerlerimize, uzakta olsalar bile düşmanla çarpışma ve savaşın gidişatını değiştirme yeteneği sağlıyor” diye konuştu.
Panetta, bu kişilerin yaptığı çalışmaların, fiziksel olarak muharebe sahasından uzak olsalar da, operasyonların başarısına, düşmanı ortadan kaldırma gibi önemli katkılar sağladığını söyledi.
“Seçkin Savaş Madalyası” adı verilen madalyaya, en yüksek standartları karşılayanların layık görüleceğini ifade eden Panetta, ödülün 21. yüzyılda meşgul oldukları teknolojik türden savaşların oluşturduğu gerçekliği yansıttığını belirtti.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ