Teknolojiye Daha Net Bakın - 18 Şubat 2013
  • 233 views
  • 18 Şubat 2013
  • 0
  •  

Şaşırtan araştırma!


Yüz yüze iletişim tarih mi oluyor?Araştırmaya göre insanların yarıya yakını cep telefonu ve bilgisayarı aynı evde birlikte yaşadığı kişilerle iletişim için de kullanıyor.
İngiltere’de The Halifax Insurance Digital Home Index tarafından yapılan araştırmada insanların yüzde 45’i cep telefonunu arama, mesaj, tweet ve emailden çok yan odadaki arkadaşı ya da aile üyesiyle iletişim için kullandığını söyledi. Araştırmaya katılanların beşte biri (yüzde 22) cep telefonuyla konuşmak veya Facebook ve Twitter gibi sosyal medyayı kullanmak yerine yüz yüze iletişimi tercih ediyor. Katılımcıların yüzde 73’ü bir gün cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve MP3 çalar olmadan geçirmek için mücadele veriyor. Taşınabilir iletişim araçlarının artmasıyla yeni bir nesil yaratıldığını belirten uzmanlar, nüfusun yüzde 25’inin email gelip gelmediğini yatakta kontrol ederken yüzde 10’u tuvalette de kontrol ettiğini söylüyor.
İngiltere genelinde 2 bin 500 kişiyle yapılan araştırmada insanların yarıya yakını cep telefonunu kaybetmektense evlilik yüzüğünü kaybetmeyi tercih edeceğini söyledi. Psikolog Dr. Aric Sigman teknolojiye aşırı bağımlığının ilişkilere zarar verebileceği uyarısı yaptı.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ