Teknolojiye Daha Net Bakın - 28 Mart 2013
  • 232 views
  • 28 Mart 2013
  • 0
  •  

Samsung’dan LG’ye ‘imaj’ davası!


Güney Koreli iki elektronik devi LG ve Samsung arasındaki ilişki bir iyi bir kötü devam ediyor. Son olarak Samsung, LG’ye marka imajını kötülemekten dava açtı.
Daha önceki yılalrda OLED teknolojileri yüzünden ilişkileri gerilen iki şirket bu sorunun mahkeme dışında çözümü için anlaşmış, ancak bir süre önce de yeni gözde telefonlarında kullandıkları göz takip teknolojisi nedeniyle karşı karşıya gelmişti.
LG ve Samsung şimdi de bir buzdolabı reklamı yüzünden karşı karşıya ama bu kez çözümü mahkemede arayacaklar. İki şirket diğer pek çok alanda olduğu gibi beyaz eşya konusunda da ciddi bir rekabet içinde. LG’nin geçtiğimiz yayınladığı bir buzdolabı reklamında kendi modelini “en yüksek kapasiteye sahip buzdolabı” olarak tanımlaması üzerine bu unvanın kendisine ait bir modelde olduğunu iddia eden Samsung mahkemeye başvurdu.
‘LG MARKA İMAJINI LEKELEDİ’LG’nin marka imajını lekelediğini öne süren Samsung, rakibinden 50 milyar won (82 milyon TL) tazminat talep etti. Mahkemenin bu talebe ne yanıt vereceği ve Güney Koreli iki devin çekişmesinde bundan sonra neler yaşanacağı merakla bekleniyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ