Teknolojiye Daha Net Bakın - 14 Mart 2013
  • 280 views
  • 14 Mart 2013
  • 0
  •  

Samsung’a Time Meydanı’nda kötü sürpriz!


Samsung’un yeni nesil akıllı telefonunu tanıtacağı gün geldi çattı. Güney Koreli şirket, ABD’nin New York kentinde rakiplerine gözdağı vereceği gün için büyük hazırlıklar yaptı. Ancak New York’un tam göbeğinde, Samsung yetkililerini çileden çıkaran bir durum söz konusu. iPhone’un en büyük rakibi olarak gösterilen Galaxy S serisinin en son modeli, Galaxy S 4, Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece TSİ 02.00’da başlayacak etkinlikle teknoloji dünyasına sunulacak. Samsung, etkinlik için çok büyük promosyon çalışmaları yapmış olsa da, bir diğer Güney Koreli şirket LG’nin mağduru olmuş durumda.
Samsung, geçtiğimiz hafta New York’un dünyaca ünlü Time Meydanı’nda dev bir billboard kiralayarak Galaxy S 4 etkinliğinin tanıtım afişini yerleştirdi. Her gün yüz binlerce kişinin adım attığı meydanda ‘Be Ready 4 The Next Galaxy’, yani ‘Yeni Galaxy için hazır olun’ sloganını gözler önüne seren Samsung, hiç beklemediği bir durumla karşı karşıya kaldı. LG, Samsung reklamının tam üzerine kendi reklamını koymuştu.
BİR ‘4’ DE LG’DENLG’nin yeni akıllı telefonu Optimus G için hazırladığı reklamı kendi reklam panolarının üzerinde gören Samsung yetkilileri, neye uğradığını şaşırdı. Dahası, LG’nin kullandığı slogan da S 4 reklamını gölgede bırakacak cinsten: ‘LG Optimus G Is Here 4 You Now’, yani ‘LG Optimus G şimdi sizin için burada.’ LG’nin son derece kurnazca hareketi, Optimus G için dikkat çekici olmayı fazlasıyla başardığı gibi, Samsung’a bir gözdağı da veriyor olabilir.
Engadget sitesinin yayımladığı fotoğraf, promosyon alanında oldukça başarılı olan Samsung’un son zamanlarda karşılaştığı en zor durumlardan birini gözler önüne serdi. ‘Time Meydanı savaşının’ iki şirket arasındaki ilişkilere gelecekte nasıl yansıyacağı ise şimdiden merak konusu.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ