Teknolojiye Daha Net Bakın - 16 Nisan 2013
  • 335 views
  • 16 Nisan 2013
  • 0
  •  

Samsung’a görüntü kalitesi belgesi!


Sektör otoriteleri Samsung UHD TV S9’un üstün görüntü kalitesini onayladı.
Olağanüstü güçlü görüntü kalitesi,ses kalitesi ve 3D performansı belgelenen Samsung UHD TV S9, ABD ve AB belgelendirme kuruluşlarınca onaylanan ilk UHD TV oldu.
Samsung Electronics, UHD TV S9’un şaşırtıcı görüntü kalitesi, 3D performansı ve ses kalitesinin prestijli global sertifika kuruluşları olan UL, TUV Rheinland ve Intertek tarafından onaylandığını açıkladı. UHD televizyonlar için bu tür bir belge ilk defa verilmiş oldu. 
Alanında dünya lideri olan özel bir belgelendirme şirketi olan UL, renk ve parlaklık değişmezliği, görüntü açısı ve çözünürlük, 3D kapasitesi ve ses çıkışı analizlerini yaparak Samsung UHD TV S9’un görüntü kalitesini test etti. UL, S9’un ödünsüz performansı sayesinde Samsung’a dünyanın ilk UHD performansı onayını verdi.
Önde gelen Alman belgelendirme kuruluşu TUV Rheinland da Samsung UHD televizyonunun üstün görüntü kalitesini tanıdı. TUV Rheinland, UHD TV’nin görüntü kalitesini en sıkı standartlara göre test etti ve bu test (UHD olmayan televizyonların standartlarına göre değil) büyük ekranlı UHD televizyonların izleme mesafesine dayanarak gerçekleştirildi.
Önde gelen kalite çözümleri sunucularından İngiltere merkezli Intertek de UHD TV kategorisinde ilk kez Kalite ve Performans Belgesi (QualityandPerformance Mark – QPM) vererek değişmezlik, renk, parlaklık, izleme açısı ve çözünürlük gibi üstün görüntü kalitesine ek olarak Samsung UHD TV S9’un yüksek toplam kalitesini de onaylamış oldu. Intertek’in Kalite ve Performans belgesini kazanmak için ürünün İşlevsellik, Yaşam Döngüsü, kullanılabilirlik ve İşçilik gibi kriterler açısından kategorisinin üst tabakasında bulunduğunu teyit eden sıkı test protokollerinden başarıyla geçmesi gerekiyor.
Samsung Electronics’te Görüntü Birimi Ar-Ge ekibinden sorumlu Başkan Yardımcısı Hyogun Lee, “Üç kuruluştan alınan bu resmi onaylar, genel olarak Ultra Yüksek Çözünürlüklü televizyon pazarının ilerlemesinde de önemli bir adım.Kullanıcılara en iyi TV deneyimini sunma hedefimiz doğrultusunda, bu global standartların destek ve onayıyla hızla ilerliyoruz. Bu pazarı ileri götürmeye ve insanların TV ekranı, görüntüsü ve ses kalitesinin zirvesini keşfetmesine yardım etmeye devam edeceğiz” dedi.
Samsung UHD TV S9’da, mevcut full-HD TV’lerde bulunan piksel sayısından dört kat fazla ve 8 milyonun üzerinde piksel bulunuyor. CES 2013’te ilk kez sahneye çıkan Samsung UHD TV S9; benzersiz bir görüntü çözünürlüğü, netlik ve derinlik sunuyor.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ