Teknolojiye Daha Net Bakın - 2 Ocak 2013
  • 304 views
  • 02 Ocak 2013
  • 0
  •  

Samsung yeni alanlara el atmak istiyor!


Dünyanın en büyük cep telefonu ve televizyon üreticisi Samsung’un başkanı Lee, çalışanlara yeni işler geliştirme çağrısında bulundu. Samsung Electronics Co.’nun Yönetim Kurulu Başkanı Lee Kun Hee, çalışanlarına, dünyanın en büyük şirketinin küresel ekonomideki yavaşlama ve artan rekabeti bertaraf etmesi için yeni işler geliştirmeleri çağrısında bulundu.
Ürünler, teknolojik kalkınma ve istihdam alanlarında küresel şirketler arasındaki rekabetin devam ettiğinin altını çizen Lee, piyasanın çok büyük olduğunu söyleyerek, “Fırsatlar sonuna kadar açık. O zaman biz de Samsung’ın geleceğine yatırım yapacak yeni işler bulmalıyız” dedi.
Samsung Group tarafından paylaşılan metinde, Lee’nin 82 şirkete sahip olan ve Güney Kore’nin gayrisafi hasılasının yüzde 20’sini oluşturan grubun yatırımı desteklemesi ve yeni işler yaratması gerektiği ifadelerine yer verildi.
Grubun elektronik birimi Samsung Electronics, dünyanın en büyük cep telefonu, TV, bellek çipi ve düz ekran satıcı olarak öne çıkıyor.
Araştırma şirketi IDC, 3. çeyrekte satılan her 4 telefon cihazı ve düz ekran televizyondan 1’inin Samsung ürünü olduğunu söyledi.
Asya’nın en büyük tüketici elektronikleri şirketi 2011’de 165 trilyon won (155 milyar dolar) ile rekor kazanç sağladı. Bu rakamın 2012’de 201.2 trilyon wona çıkması bekleniyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ