Teknolojiye Daha Net Bakın - 24 Nisan 2013
  • 210 views
  • 24 Nisan 2013
  • 0
  •  

Samsung Galaxy S4 Türkiye’de!


Samsung’un geçen sene satış rekorları kıran Galaxy S3 modelinin ardından çıkardığı Galaxy S4 Türkiye’de tanıtıldı. 27 Nisan’dan itibaren tüm dünyada piyasaya çıkacak olan Galaxy S4 ’e ayda 29 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabilecek.
Üzerinde 9 adet sensör bulunan Galaxy S4, özellikle ‘temassız kontrol’ özelliğiyle dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde cihaza dokunmadan elle yapılan bir hareketle gelen aramalar cevaplanabiliyor, çalan müzik değiştirilebiliyor. Ayrıca, internette gezinirken başın yukarı aşağı oynatılmasıyla ekranda görülen sayfa da yukarı aşağı kaydırılabiliyor. ‘Samsung Akıllı Duraklatma’ bir video izlerken başka bir yere bakıldığında video duruyor; yeniden ekrana baktığınızdaysa tekrar devam ediyor.Sesli fotoğraf
13 megapiksel arka kamerayla donatılan Galaxy S4 ’ün ‘İkili Kamera” özelliği ile arka kamera ile aynı anda fotoğraf çekip kendinizi aynı karede gösterebiliyorsunuz. ‘Sesli Fotoğraf” ise; çektiğiniz fotoğrafların arka fonundaki müzik ve sesleri birlikte kaydediyor.
‘Group Play’, Wi-Fi erişim noktası veya hücresel bağlantı sinyali olmadan kullanıcılara; müzik, resim, doküman ve oyunların tadını çevresindekilerle birlikte çıkarma imkanı veriyor.
Sağlığınızı takip ediyor
Galaxy S4’de sağlığınız da düşünülmüş. ‘S Health’ yazılımı ile cihazda dahili olarak bulunan sensörler, sistematik ve otomatik bir şekilde sağlığınızı, yediklerinizi, spor faaliyetlerinizi, uykunuzu ve daha pek çok şeyi takip ediyor.
Galaxy S4 için hazırlanan ChatON ile Wi-Fi ve mobil ağ üzerinden mesajlaşmadan, görüntülü veya sesli görüşmeye ya da tam tersine geçiş yapılabiliyor.
‘Ekran Paylaşma’ özelliği ile telefon ekranını paylaşabilir ve bire bir görüşme sırasında, cihaza dosya indirme veya yükleme yapmaya gerek kalmadan, karşılıklı cihazları kontrol edebilirsiniz.
Fiyatı ne olacak
Galaxy S4’ün tavsiye edilen satış fiyatı yaklaşık 2 bin TL olacak. Cihaz, Vodafone’da 36 ay kontratlı 29 TL’den başlayan, Turkcell’de ise 24 ay kontratlı 79 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ