Teknolojiye Daha Net Bakın - 6 Mayıs 2013
  • 266 views
  • 06 Mayıs 2013
  • 0
  •  

S4’te “boş alan” bilmecesi!


Galaxy S4’ün boş alanı neden sadece 9GB?Galaxy S4’ün çok tartışılan “depolama alanı bilmecesi” hakkında Samsung’dan resmi açıklama geldi!Samsung Galaxy S4’ün 16GB’lık sürümünün gerçekte sunduğu depolama alanı, son günlerde tartışma konusu olmuştu.
Galaxy S4’ün 16GB’lık sürümünde yaklaşık 7GB’lık bir bölümün kullanımda olduğu, kullanıcıya sadece 9GB’lık boş alan kaldığı söyleniyor. Bu 7GB’lık alan içerisinde Samsung’un TouchWiz yazılımı ve cihazla beraber gelen diğer ek uygulamalar bulunuyor. S4 sahiplerini rahatsız eden sorun, internette hızla yayılmaya başlamıştı ki Samsung’tan şöyle bir resmi açıklama geldi:
“Galaxy S4’ün 16GB’lık modelinde yaklaşık 6.85GB’lık bir bölüm, dahili hafızanın sistem bölümüdür. Bu bölüm, daha yüksek çözünürlüklü bir ekran sağlayabilmek ve daha güçlü işlevler sunabilmek için Galaxy S3’tekinden 1GB daha büyük. Kullanıcılarına en iyi cep deneyimini sunmak isteyen Samsung, cihazlarında belleği artırmaya yönelik bir microSD slotuna yer vermektedir.”
Samsung, açıklamasında kısaca kullanıcılardan fazla şikayet etmemelerini, bunun yerine bir microSD kart almalarını istiyor. Ancak microSD karta Jelly Bean’den itibaren uygulama yüklemenin mümkün olmaması, Samsung’un hesaba katmadığı bir detay olsa gerek.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ