Teknolojiye Daha Net Bakın - 28 Nisan 2013
  • 242 views
  • 28 Nisan 2013
  • 0
  •  

S4 ile iPhone’un tozunu attıracak!


Samsung, piyasaya yeni sürdüğü S4 modeli ile Apple ile arasındaki farkı açmaya hazırlanıyor. İlk çeyrekte büyümesiyle parmak ısırtan ve azılı rakibi Apple’a fark atan Samsung, piyasaya yeni sürdüğü S4 modeli ile Apple ile arasındaki farkı açmaya hazırlanıyor.
Güney Koreli şirketin henüz piyasaya sürdüğü S4 modelinin, iPhone için şimdiye kadarki en büyük bir tehdit olduğu ifade ediliyor.
Teknoloji sitesi Pocket-lint Kurucusu Stuart Miles, Galaxy S4’ün inanılmaz derecede popüler hale geleceğini dile getirdi.
Galaxy S4’ü bekleyen müşterisi sayısının oldukça fazla olduğunu bildiren Miles, operatörlerin Android’in amiral gemisi S4’ü  satışa sunmak için oldukça istedikli olduklarını ifade etti.
Kore Times’ın haberinde,  Samsung’un Galaxy S4 için toplam satış beklentisinin 100 Milyon olduğu kaydedildi.
Galaxy S4’ün, 10 Milyon satışa 3 ayda ulaşabilen Galaxy S3’ü bir ay gibi kısa bir sürede yakalamasının muhtemel olduğu belirtiliyor.
Şimdiden İrlanda ve İngiltere’de Galaxy S4’e benzeri görülmemiş bir talep gösterildiği kaydedilirken, Güney Kore’den gelen haberlerde ise cihaza ilginin adeta bir patlama etkisi yarattığına işaret ediliyor.
SAMSUNG REKOR KIRDI
2013 İlk çeyreğinde kaydettiği büyüme ile parmak ısırtan Samsung, Apple ile arasındaki farkı iyice açtıç iPhone sevkiyatındaki yüzde 7 büyüme ile Apple, tarihinin en düşük büyüme oranını gördü. Bu karşılık en büyük rakip Samsung aynı dönemde yüzde 56 büyüyerek rekor kırdı
Araştırma şirketi Strategy Analytics’in en son raporuna göre Apple’ın geçtiğimiz yılın aynı zamanında yüzde 23 olan küresel akıllı telefon pazarındaki payı, bu yılın ilk çeyreğinde iPhone satışlarındaki azalma nedeniyle bu yıl yüzde 18’e düştü.
Aynı çeyrekte, Güney Koreli Samsung, bir yıl önceki yüzde 29’luk payını; şimdiye kadar ulaştığı en yüksek seviyeye; yüzde 33’e çıkardı.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ