Teknolojiye Daha Net Bakın - 19 Temmuz 2016
  • admin
  • 3.069 views
  • 19 Temmuz 2016
  • 0
  •  

Pokemon Go Türkiye’de Oynanıyor Mu?

Dünyada en çok oynanan oyunlar sıralamasına girmeyi şimdiden başaran Pokemon Go için en çok merak edilen oyunun Türkiye’de resmen oynanıp oynanmadığı.

Pokemon Go Türkiye'de Oynanıyor Mu?Pokemon Go başlangıçta kısıtlı ülkelerde oyuncular ile buluşurken şu an için Türkiye’ye ve pek çok Avrupa ülkesinden oyunun oynayabilmesi mümkün değil. Oyunu resmen kullanıma sunulmamasından dolayı uygulama marketlerden oyunun indirilmesi ve cihazlara yüklenebilmesi mümkün değil.

Bu nedenle şu an için Türkiye’de oyunu oynamak için resmi bir şekilde oyunun sunulmasını beklemek gerekiyor. Fakat uygulamanın .apk gibi versiyonlarının indirilmesi ve telefonlara atılması halinde oyunlar telefonlar üzerinden oynanabiliyor. Özellikle Android işletim sistemine sahip telefonlarda uygulamaların telefonlara atılması ya da direk mobil olarak indirme işlemlerinin yeterli. Bu konuda yeterli bilgisi bulunmayan kişiler daha önce hazırladığımız rehberi inceleyerek Pokemon Go’nun nasıl indirilerek oynanabileceğini öğrenebilir.

Kişilerin uygulamaları indirdiği yerlerdeki uygulamaların virüssüz ve temiz olmasına da dikkat etmesi gerekiyor. Milyonlarca kişi tarafından oynanan oyun bu ilgiyi görmesi nedeniyle pek çok kötü niyetli kişinin de hedefi olmuş durumda. Bu bakımdan piyasada virüslü ve içerisinde tehlikeli kodların yer aldığı pek çok uygulamada piyasaya sunulmuş halde. Bu nedenle uygulamayı indirmek isteyen kişilerin temiz bir uygulamaya sahip olması oldukça önemli. Güvenilir yerlerden indirilecek uygulamalar sayesinde sizler de Türkiye’de sunulmamış olsa da oyunu Türkiye haritalarında oynama imkanı elde edebilirsiniz.

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ