Teknolojiye Daha Net Bakın - 19 Temmuz 2016
  • admin
  • 2.447 views
  • 19 Temmuz 2016
  • 0
  •  

Pokemon Go 26 Ülkeye Daha Geliyor

Pokemon Go adlı oyunun yaratıcısı Niantic tarafından yapılan son açıklamada 26 yeni ülkede daha Cumartesi günü itibariyle oyunun kullanıcılar ile buluşacağı belirtildi.

Pokemon Go 26 Ülkeye Daha GeliyorŞu anda sadece sınırlı ülkelerde oynanabilen Pokemon Go kısa süre içerisinde çok daha fazla ülkede oynanabilir duruma gelecek. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda ücretsiz bir şekilde Google Play Store App Store üzerinden oyunun daha fazla ülkeden indirilmesine izin verileceği belirtilirken bu ülkeler arasında Türkiye’nin yer almadığı görüldü.

Hangi Ülkelerde Oyun Açılacak?

Cumartesi günü itibariyle 26 yeni ülkede kullanıma sunulacak oyunun oyuncu sayısını daha da arttırması beklenirken bu ülkeler şöyle oldu; Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan , Kıbrıs , Çek Cumhuriyeti , Danimarka , Estonya, Finlandiya , Yunanistan , Grönland , Macaristan , İzlanda, İrlanda , Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta , Hollanda , Norveç , Polonya , Romanya, Slovakya , Slovenya, İsveç ve İsviçre.

Sorunlar Artabilir!

Oyun yeni ülkelerde kullanıma açılacak olmasına karşın şu andaki yoğunluk dahi karşılanamaz durumda. Öyle ki sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda ve değerlendirmelerde oyunun oldukça yavaş çalıştığı ve çoğu zaman serverlarda yaşanan sorunlar nedeniyle oyunun kullanıma kapatıldığını belirtildi. Şu andaki hali ile bile iyi bir şekilde oynanması mümkün olmazken yeni ülkelere sunulacak olması oyundaki yoğunluğun daha da artmasına neden olacak. 26 yeni ülkede daha kullanıma sunulacak oyun böylelikle 34 ülkede resmen oynanmaya başlamış olacak. Bu ülkeler arasında Türkiye’nin yer almaması ise özellikle Türkiye’deki kullanıcılar tarafından eleştiri toplamış durumda.

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ