Teknolojiye Daha Net Bakın - 9 Şubat 2013
  • 230 views
  • 09 Şubat 2013
  • 0
  •  

PlayStation 4 ne kadar olacak?


Japon teknoloji devi Sony’nin içeriğini sır gibi sakladığı için ‘PlayStation 4’ü tanıtacaklar’ beklentisini oluşturan 20 Şubat’taki basın toplantısı öncesi yeni konsolla ilgili bilgiler Japon medyasında yer almaya başladı.
Asahi Shimbun gazetesi 20 Şubat’ta New York’ta tanıtılması beklenen PlayStation 4’ün(PS4) Japonya satış fiyatının 40.000 Yen (760 TL) olacağını ve sene sonuna doğru tüketiciyle buluşacağını iddia etti.
Bu da Sony’nin PS4’ü önceki konsollara göre daha bütçeye uygun bir şekilde piyasaya süreceği anlamına geliyor. PlayStation 3 Japonya’da 2006’da 60.000 Yen fiyat etiketiyle piyasaya sürmüştü.
Japon basınında yeni konsolun fiyatının yanında teknik özellikleriyle de ilgili yüzeysel de olsa bazı bilgiler dolaşmaya başladı. Tanıtılacak PS4’ün 160 GB dahili hafıza, 8GB RAM ve 2GB video RAM’e sahip olması bekleniyor.
Bunun yanında Sony’nin geçtiğimiz haziran ayında bulut bilişim firması Gaika’yi 380 milyon dolara satın alması bu teknolojinin PS4’te önemli yer tutacağı fikrini doğurdu. Söz konusu satın alma gerçekleştiğinde Sony CEO’su Andrew House “Geika’nın teknolojik gücü ve Sony’nin oyun platformlarındaki tecrübesi birleşince kullanıcılara eşi olmayan bir bulut eğlence sistemi sunacağız” demişti.
Tabii bu iddiaların kaçının doğru olduğu ancak 20 Şubat’ta ortaya çıkacak.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ