Teknolojiye Daha Net Bakın - 9 Mayıs 2013
  • 225 views
  • 09 Mayıs 2013
  • 0
  •  

Pilinizi “emeni” bulun!


Android’inizi uyandıran suçluyu bulun!
Android’li cebinizin pili 1 gün bile dayanmıyor mu? İşte pilinizi “emenin” ne olduğunu bulmanın yolu.Android’li cebinizin veya tabletinizin pilinin normalden hızlı tükenmesine neden olan uygulamaları bulmak için izleyebileceğiniz birçok yol var. Bu yazımızda tanıtacağımız Wakelock Detector ise cihazınızın uyku modundan çıkarak uyanmasına neden olan uygulamaları bulmanızı sağlıyor.
Yeteri kadar optimize edilmediğinden pilinizi tüketen uygulamaları bulmakta kullanabileceğiniz en iyi araçlardan bir tanesi, WakeLock Detector (WLD). Android’de cihazınızın ekranını kapattığınızda normal şartlarda onu uyku moduna almış olursunuz. Wakelock eylemleri ise işlemcinizin uyku modundan çıkarak güç tüketmeye başlaması anlamına gelir. İki çeşit wakelock vardır: kısmi ve tam. Kısmi wakelock’lar, daha çok gerçekleşir; tam wakelock ise en çok pil tüketimine neden olur.
WakeLock Detect, cihazınızı uyandırıp pilinizi devamlı olarak tüketen uygulamaları bulabiliyor. Örneğin bizim denemelerimizde Google Maps’in arka planda fazlasıyla veri tükettiğini tecrübe ettik. Bunun Maps’teki “Konum bildir” ayarıyla ilgili olması muhtemel.
Kullanımı oldukça kolay olan WakeLock Detect’i Google Play’den indirip cihazınıza kurabilirsiniz.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ