Teknolojiye Daha Net Bakın - 31 Ocak 2013
  • 234 views
  • 31 Ocak 2013
  • 0
  •  

Onları çok kızdırdılar!


Hackerlar’ın hedefi New York Times.ABD’nin önemli gazetelerinden New York Times’ın Çin Başbakanı Wen Jiabao’nun servetiyle ilgili yayınladığı bir haber gazetenin başını derde soktu. Dört ay önce Jiabao ve ailesinin en az 2.7 milyar dolar serveti olan gizli milyarderler olduklarını yazan gazetenin bilgisayarlarına o günden beri Çinli hackerların sık sık saldırı yaptığı belirtildi.New York Times’dan yapılan açıklamada hackerların gazetenin bilgisayar sistemine sızarak muhabirlerin ve diğer çalışanların şifrelerini ele geçirdiği aktarıldı. Gazetenin yardımına başvurduğu güvenlik uzmanları ise Çinli hackerların kullandıkları metodların geçmişte Çin ordusu tarafından kullanılan yönetmemler ile aynı olduğunu söyledi.  
Gazetede yayınlanan habere Çin’den de sert tepki gelmiş, haberin ismi lekelemek amaçlı ve art niyetli olduğu belirtilmişti.
Çıkan haberde Jiabao’nun sık sık yoksul bir aileden geldiğini söylediğini ancak şu anda 90 yaşındaki annesinin adına birçok şirket bulunduğu yazıldı. Jiabao’nun ailesinin sahibi olduğu şirketler arasında bir lastik fabrikası ve dünyanın en büyük finansal kuruluşlarından biri olan Ping An sigorta şirketi bulunuyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ