Teknolojiye Daha Net Bakın - 24 Ocak 2013
  • 340 views
  • 24 Ocak 2013
  • 0
  •  

Ömrü dolunca rengi değişiyor!


Otomobillerde teknoloji, sürücüsüz araçların üretildiği seviyeye ulaştı. Buna rağmen otomobilin en kritik parçalarından biri olan lastiklerde devrim niteliğinde bir değişim yaşandığı söylenemez. Tabii zaman içerisinde firmaların yaptığı çalışmalar sonucu lastiklerin yol tutuşunda ve ömründe iyileşmeler gerçekleşti ancak tasarımcılar Gao Fenglin ve Zhou Buyi’nin yarattığı renk değiştiren lastik son dönemde bu alanda yaşanan en dikkat çekici gelişmelerden biri oldu.
Discolor Tyre, otomobilin lastiğinin ömrünün ne zaman dolduğundan tam emin olamayan sürücülere çok basit ve çok zekice bir çözüm sunuyor.
Gao Fenglin ve Zhou Buyi lastiğin en üst katmanının hemen altına koyu turuncu ince bir plastik katman yerleştirmiş. Böylece lastiğiniz aşındığında yavaş yavaş koyu turuncuya dönüyor ve yola temas eden kısımları tam kırmızı olduğunda artık değişiklik vakti geldiğini anlıyorsunuz.
Bu ilgi çekici ürünün tüketiciyle ne zaman buluşacağı ise henüz belli değil. Seri üretime geçilmeden önce performans ve kalite testlerinin uygulanması gerekiyor.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ