Teknolojiye Daha Net Bakın - 21 Mart 2013
  • 258 views
  • 21 Mart 2013
  • 0
  •  

Norveç polisi teknolojiye uydu!


Norveç hükümeti, güvenlik önlemlerini artırmak için polislere tablet bilgisayar verilmesinin planlandığını açıkladı.Hükümet, Anders Behring Breivik’in 2011’de başkent Oslo ile Utöya adasında düzenlediği saldırılardan sonra eleştiri oklarının hedefi olan polislerin araçlarının yeni güvenlik önlemleri çerçevesinde tablet bilgisayarlarla donatılmasını önerdi.
Adalet Bakanı Grete Faremo, bilgisayarlar için 1,35 milyon avro bütçe talebinde bulunulduğunu, bu cihazlarla ekiplerin bilgi sistemlerine erişimin kolaylaşacağını vurguladı.
Talep edilen diğer güvenlik önlemleri arasında acil durumlar için operasyon merkezinin kurulması ve tatbikatların artırılması da bulunuyor.
Breivik, 22 Temmuz 2011’de Oslo’daki hükümet binası önünde düzenlediği bombalı saldırıda 8 kişiyi, daha sonra gençlerin kamp yaptığı Utöya Adası’na geçip burada da 69 genci öldürmüştü. Breivik, 21 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
Norveç Emniyet Müdürü Oystein Maeland, saldırıları araştırmakla sorumlu komisyonun, güvenlik güçlerini suçlamasının ardından istifa etmişti.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ