Teknolojiye Daha Net Bakın - 9 Ocak 2013
  • 273 views
  • 09 Ocak 2013
  • 0
  •  

NFC’li Bluetooth hoparlör!


Sony, NFC donanımlı akıllı telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınızdan güçlü, dinamik ses deneyimleri yaşamanızı sağlayacak NFC (Yakın Alan İletişim) teknolojisine ve Bluetooth® özelliğine sahip yeni hoparlörünü CES 2013’te tanıttı.
Dahili NFC teknolojisi sayesinde tüketiciler  akıllı telefonlarını veya tabletlerini, NFC özellikli hoparlöre dokundurarak anında yüksek kaliteli müzik dinlemeye veya anında net telefon görüşmeleri yapmaya başlayabiliyor. Sony’nin yeni hoparlörü aynı zamanda NFC donanımı olmayan iPhone/iPad veya diğer Android akıllı telefon ve tabletlerden müziği Bluetooth üzerinden kablosuz olarak da akıtıyor.
Sony Electronics Asya Pasifik Görüntü & Ses Pazarlama Genel Müdürü Sydney Lee, “Sony, en yeni taşınabilir kablosuz hoparlörünün piyasaya sürülmesi ile NFC teknolojisini daha da ileri götürüyor. NFC ile müzik dinlemeyi veya aramalar yapmayı mümkün olduğunca kolaylaştırmaya çalıştık. Efsanevi ses mühendisliğimiz ile yeni ürün yelpazesine en son ses teknolojilerini dahil ederek müzikseverlere en özgün ses üretiminin yanı sıra en üst düzey tarz ve kaliteyi de sunuyoruz” şeklinde konuştu.
Eşi görülmemiş Sony ses deneyimiNFC donanımlı yeni SRSBTM8 hoparlör, kablosuz aktarım sırasında en yüksek kaliteli sesin sunulmasını sağlamak üzere AptX ve AAC Bluetooth kodeklerine sahip. Yeni taşınabilir kablosuz hoparlör, tam da sanatçıların şarkılarının duyulmasını istediği gibi, zengin ses ve derin baslar sunuyor. NFC ve Bluetooth bağlanabilirliği sayesinde kullanıcılar, şarkılarını çalmak ve kontrol etmek için sırayla akıllı telefonlarını veya tablet bilgisayarlarını dokundurabilir veya ses düzeyini değiştirmek ve şarkıları durdurmak, oynatmak veya geçmek için düğmeleri kullanabiliyor.
8 saate kadar sürekli çalma, 20 saate kadar kablosuz oynatma imkanı Dahili şarj edilebilir lityum ion piller sekiz saate kadar sürekli çalma imkanı sunarak müzikseverlere ister evlerinin içinde isterse yolda kaliteli Sony sesini yanlarında götürme özgürlüğünü veriyor. SRSBTM8, hoparlörde evin her yerinde veya yolda kolaylıkla taşınabilmesi için bir tutma yerinin yanı sıra 20 saate kadar kablosuz oynatma imkanı için iki yönlü bir güç kaynağı ile kuru batarya da bulunacak şekilde tasarlandı.
Eller serbest modu, USB şarj ve neopren taşıma çantasıSRSBTM8 hoparlör, eller serbest hoparlör modunun ve tüm akıllı telefonlar için USB şarj fonksiyonunun yanı sıra neopren taşıma çantasının getirdiği ek rahatlığı da sunuyor.
SRSBTM8 hoparlör, Nisan 2013 itibariyle satışa sunulacak.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ