Teknolojiye Daha Net Bakın - 4 Ocak 2013
  • 397 views
  • 04 Ocak 2013
  • 0
  •  

Mobil GTA Vice City’i Türkçe yapın!


Popüler video oyunu GTA Vice City’i bir de Türkçe olarak oynamaya ne dersiniz?Rockstar Games’in, ‘’Vice City’e Tekrardan Hoşgeldiniz’’ sloganı ile firmanın efsanevi oyunu Grand Theft Auto: Vice City geçtiğimiz 2012 senesinin son ayları içerisinde 10. yılını kutladı. Bu kutlamaya özel olarak daha önce GTA III için yaptıkları gibi, dağıtımcı firma 10 Year Anniversary adı altında iOS ve Android işletim sistemleri için oyunu tekrardan mobil platformları için piyasaya sundu.
Oyun, Playstation 2 için ilk olarak 29 Ekim 2002’de piyasadaki yerini almıştı. O günden bu yana oyun dünyasında bir çığır başlatan Grand Theft Auto Vice City, daha sonra Xbox ve PC versiyonlarında yerini aldıktan sonra ülkemizde de oyun severlere sunulmuştu. Çıkışını yaptığı ilk zamanlar içerdiği öğeler yüzünden ülkemizde yasaklansa bile daha sonradan doğru bir karara varılıp tekrardan satışa sunulmuştu.
Vice City, 1980’lerin Amerika’sında geçer. Oyun 1986 da Miami örnek alınarak tasarlanmış olan Vice Şehri’nde hapisten yeni çıkmış bir mafya üyesi olan Tommy Vercetti karakteri üzerine kuruludur. Renkli dünyası, güneşi, kumu ve göz alıcı güzelliği ile 1980’lerin Miami suç dünyasını başarılı bir şekilde ele almaktadır. Köklü hikayesi ise Al Paçino’nun efsane filmi olan Scarface’den ilham alınarak tasarlanmıştır ve birçok kısım filme örnek olarak gösterilmektedir.
2002’den bu yana teknolojik açıdan yüksek bir oyun olmasından öte birçok sistemi zorlayan Vice City, gelişen mobil dünyamıza bile girmiş iOS ve Android destekleyen cihazlar için çıkışını yapıp, ceplerimize kadar sığmıştır. Oyuna Google Play ve Appstore’da sahip olabilirsiniz.
Yenilenen Vice City ile gelen özellikler ise ;
HD Grafik ve güncellenen oyun modelleri ve ışık efektleri,• Yeniden dizayn edilen ateş etme ve nişan alma kontrolleri,• Tamamen özelleştirilebilir kontrol düzeni,• iCloud’a oyun kaydetme desteği,• Özel iTunes çalma Listesi.
Ayrıca GTA Vice City’nin PC yamasını geliştiren Oğuz Gürsel, mod geliştiricilerinden Tayfun Kumaş ile yaptığı ortak çalışması, Sedat Bozkurt’un da test aşamasını geçmesi sonucunda oyuna mobil için gayr-i resmi olarak Türkçe altyazı desteğini sağladı. Böylece menü ve oyun içi diyaloglar başta olmak üzere, senaryo da tamamen Türkçe’leşiyor. 
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ