Teknolojiye Daha Net Bakın - 10 Mayıs 2013
  • 264 views
  • 10 Mayıs 2013
  • 0
  •  

Microsoft’ta işler karıştı!


Microsoft’ta Windows Bölüm Başkanı Steven Sinofsky’nin ayrılışından sonra şirketin finans direktörü Peter Klein da görevinden ayrıldı. Yeni finans direktörü daha önce Goldman Sachs’da çalışan Amy Hood olurken, son işletim sistemindeki başarısızlığın CEO Steve Ballmer’e yükleneceği konuşuluyor. Microsoft, yeni finans direktörü olarak 2002 yılından bu yana şirkette görev yapan Amy Hood’u atadı. Amy Hood, teknoloji devi şirkette bu göreve gelen ilk kadın oldu.
Peter Klein’dan boşalan koltuğa oturacak olan 41 yaşındaki Hood, Microsoft’tan önce Goldman Sachs için çalışmıştı.
PC SATIŞLARINDAKİ DÜŞÜŞ KOLTUKTAN MI EDİYOR?Şirketteki personel değişimi kişisel bilgisayar (PC) satışlarındaki düşüşe bağlanıyor. Microsoft İcra Kurulu Başkanı Steve Ballmer; Şirketimizin cihazlar ve servislere daha güçlü şekilde odaklanması gerektiği bu zamanda Amy yetenek ve deneyimiyle en doğru tercih” dedi.
Amy Hood’un, Office bölümü finans başkanı olduğu sırada çevrimiçi sohbet hizmeti Skype ve ve iş ağı şirketi Yammer satın almaları üzerinde çalıştığı belirtildi. Bazı çevrelerce Klein’ın yerine Microsoft’un Windows pazarlama ve finans bölümü başkanı olan Tami Reller’in geleceği düşünülüyordu.
Finans Direktörü Peter Klein’dan önce şirketten ayrılan diğer üst düzey yönetici ise Windows Bölüm Başkanı Steven Sinofsky olmuştu.
Şirketin iki üst düzey isminin ayrılışı Steve Ballmer’in liderliği ve grubun en son işletim sistemi Windows 8 hakkında soruları da beraberinde getirdi. WINDOWS 8’DEKİ SORUN NE?Microsoft’un son işletim sistemi Windows 8 üzerindeki tartışmalar çıktığı günden bu yana artarak devam ediyor.
Financial Times gazetesinde çıkan habere göre Microsoft, halen geliştirilmekte olan Windows 8’de bazı önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Henüz yapılacak değişikliklerin ayrıntıları netleşmemiş olsa da bazı temel Windows 8 özelliklerinin, işletim sisteminin güncellenmiş sürümünde yer almayacağı belirtildi. Tami Reller’in yaptığı açıklamanın Microsoft’un, Windows 8’deki pek çok özellik için U dönüşü yapma hazırlığında olduğu şeklinde yorumlandı.
APPLE’A KARŞI KOZWindows 8, geçtiğimiz Ekim ayında tanıtıldığında iPad’e karşı Microsoft’un kozu olarak değerlendirilmişti. Bir teknoloji analisti “Koz olarak öne sürülen bir ürününüzün başına böyle bir şey gelmesi korkunç. Bütün sorumluluk Steve Ballmer’a yüklenecek” dedi.
DOKUNMATİK EKRAN TEKNOLOJİSİWindows 8; masa üstü bilgisayarlar için yazılım ve işletim sistemleri geliştiren Microsoft’un masaüstü bilgisayarlara da dokunmatik ekran teknolojisi getirdiği bir sistem.
FİYASKO MU?Microsoft’un Windows 8 konusunda geri adım atması yaklaşık 30 yıl önce Coca Cola’nın yaşadığı New Coke fiyaskosundan sonra gelen en büyük başarısızlık olarak nitelendirildi. Coca Cola New Coke markasını piyasaya sürdükten yedi ay sonra kapatmıştı.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ