Teknolojiye Daha Net Bakın - 20 Nisan 2013
  • 304 views
  • 20 Nisan 2013
  • 0
  •  

Mağaza ile garanti çözüm!


Türkiye’de ilk mağazasını açmaya hazırlanan Apple, ‘uluslararası garanti’ sorununa da çözüm bulmaya hazırlanıyor.Türkiye’de ilk mağazasını açmaya hazırlanan Apple, Türk kullanıcılarının, yurtdışından aldıkları Apple ürünlerini kullanırken yaşadıkları en büyük sorunlardan birisi olan ‘uluslararası garanti’ sorununa da çözüm bulmaya hazırlanıyor.Türkiye’deki büyüme potansiyelini Apple Store’la birlikte daha iyi değerlendirmek isteyen teknoloji devi Apple, yakında açılacak mağazasıyla garanti sorununa da el atacak. Türk kullanıcılarının, yurtdışından aldıkları Apple ürünlerini kullanırken yaşadıkları en büyük sorunlardan birisi olan ‘uluslararası garanti’ sorununa çözüm bulmaya hazırlanıyor. Apple’ın Türkiye’de kendi mağazası olmadığı için yurt dışından alınan ürünlerin değişiminde adres sıkıntısı yaşandığını tespit eden ABD’li şirket yönetimi, Apple’ın belirlediği şartlar ölçüsünde başka bir ülkeden aldıkları ürünleri için Türkiye’de servis sağlayacak.
YURTDIŞINDAN GELEN TELEFON
Özellikle iPhone ve iPad için verdiği garantiyi ülkelere göre sınırlayan Apple, ürünün alındığı yerden ya da Apple Store’dan gerekli servis hizmetini almasını istiyor. Apple Store’un Türkiye’ye açılmasıyla birlikte yetkili adres sıkıntısı da ortadan kalmış olacak. Yurtdışından yolcu beraberinde getirilen iPhone’ların bir yıllık uluslararası garantisi Apple Store Türkiye’de olmadığı için kullanıcıların yaşadığı soruna da Türkiye’de açılacak Apple Store ile çözüm bulunmuş olacak.
Tim Cook açıklamıştı
Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de gerçekleştirilen Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet konferansında konuşma yapan Apple CEO’su Tim Cook, Türkiye’nin ilk Apple mağazasının yakın zamanda açılacağını açıklamıştı. Cook, Apple mağazalarının sıradan bir mağazadan çok öte bir şekilde konumlandırıldığını, mağaza kelimesinin bu yapıların anlamını ifade etmekte yeterli olmadığını söylemişti. Apple’ın ilk mağazasının yeni açılacak Zorlu Center’da yer alacağı belirtiliyor.
Gül’den özel rica
Geçtiğimiz yıl Türkiye’de büyümek için şirket kuran Apple, yerelleşme çalışmalarına hız verdi. En son Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret eden Apple yöneticisi John Couch, Türkiye ile yakından ilgilendiklerini söylemişti. Cumhurbaşkanı Gül ise Apple’ın Türkiye’ye ve Türk kullanıcılara daha fazla önem vermesi gerektiğinin altını çizmişti.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ