Teknolojiye Daha Net Bakın - 6 Ocak 2013
  • 283 views
  • 06 Ocak 2013
  • 0
  •  

LG, CES 2013’e hazır!


LG Electronics, Las Vegas’ta düzenlenecek CES fuarında sergileyeceği 2013 ses ve görüntü ürün yelpazesini tanıttı. Olağanüstü yeni ürünler arasında BH9430PW 9.1-kanallı hoparlör sistemi, NB4530A Sound Bar Sistemi, Akıllı TV özelliklerine sahip SBP730 Blu-ray oynatıcı, ND8630 Çift Yuvalı Hoparlör ve NP6630 Taşınabilir Hoparlör de bulunuyor. Bu gelişmiş ürünler, LG’nin kullanıcılara büyüleyici ses, üstün Akıllı TV işlevselliği, son derece sezgisel bir kullanıcı deneyimi ve en son 3D teknolojisini sunma taahhüdünü de açık şekilde ortaya koyuyor.
“Bir ev sinema sistemi salt televizyon ve hoparlörlerin çok daha ötesine geçen, kapsamlı bir pakettir,” diyen LG Ev Elektroniği CEO’su Havis Kwon sözlerine şöyle devam etti: “LG olarak, tüketicilerin gerçekten sarmalayıcı bir ev sineması deneyimi yaşayabilmesini sağlamak için üstün ses ve görüntü ürünleri sunuyoruz. LG, ileri teknolojileri, CINEMA 3D özelliklerini, akıllı bağlanabilirlik ve kontrolü uygulayarak, ses ve görüntü segmentindeki liderliğini 2013 yılında da sürdürecek.”
Gerçek sinema sesi: Sinema salonunu aratmayan sektör lideri ses sistemiBH9430PW, film izleme deneyimini bir üst düzeye taşımak üzere tasarlanmış, yüksek kaliteli bir surround ses hoparlör sistemi olup, gelişmiş bir ses performansı sunuyor. Dört çok yönlü tallboy hoparlör tarafından üretilen nefes kesici ses korosu tüm odayı bir sinema salonu ile boy ölçüşebilecek bir ses düzeni ile çevreliyor. Sistemin 3D Surround İşlemcisi, bir yandan farklı yönlerde ses dağıtırken diğer yandan da uygun ses dengesini korumak üzere içeriği sürekli olarak analiz ediyor. Ayrıca, LG’nin ses konilerinin üretiminde kullandığı yüksek çekme dayanımlı Aramid elyaf da sıfıra yakın parazitli, net, derin baslara sahip daha geniş bir ses yelpazesi sunulmasını mümkün kılıyor. BH9430PW, cihazları şarj etmek ve saklanan içeriğe erişim sağlamak üzere bir iPod yuvası da barındırıyor.
Gelişmiş ses: Premium TV için mükemmel eşSiyah ve gümüş rengi ile ince bir tasarıma sahip olması NB4530A Sound Bar Sistemi’ni günümüzün ince profilli premium televizyonları için ideal bir eş haline getiriyor. Sistem, 2.1 kanal, 310W hoparlörler ve LG’nin gelişmiş 3D Surround İşlemcisi ile son derece zengin bir ses üreterek tüm bu özellikleriyle, tek bir kompakt, yönetilebilir hoparlör birimine sığarak, alandan tasarrufu da en üst düzeye çıkarıyor. 35 mm yüksekliğindeki bu şık ve güçlü Sound Bar Sistemi premium televizyonunuz için de mükemmel bir eş. Ayrıca, Bluetooth özelliği ile akıllı telefonlar, tablet ve dizüstü bilgisayarlardan kablosuz ses akıtımını kolaylaştırıyor.
Bağlantı merkezi: LG’nin sektör lideri akıllı TV özelliklerine sahip 3D Blu-ray oynatıcısıHulu Plus, Pandora, Netflix ve YouTube gibi premium VOD hizmetler gitgide yaygınlaşırken, bu içerik sağlayıcılar ile ortaklıklarını güçlendiren LG, Blu-ray diskleri olsun ya da olmasın en son eğlence içeriklerini kullanıcılara ulaştırıyor. BP730 aynı zamanda içeriğin akıllı telefonlar ve diğer harici cihazlar üzerinden kablosuz olarak ve pürüzsüz şekilde yansıtılması için NFC’yi de destekliyor. Bu olağanüstü paket, sahip olduğu sofistike özellikleri ile 2013 Uluslararası CES® İnovasyon Ödülü’ne de layık görüldü.
Tarz sahibi Bağlanabilirlik: Müzik Akıtımlı Kablosuz Çift Yuvalı HoparlörND8630 Çift Yuvalı Hoparlör, hem iOS hem de Android işletim sistemli mobil cihazlar için bağla ve oynat özelliği sunuyor. 80W gücündeki hoparlör, tüm bağlı cihazların pillerini de şarj ediyor. Ayrıca, Bluetooth ve Apple AirPlay destekli akıllı telefonlar ile tablet, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar üzerinde kayıtlı olan müzik dosyalarını da tanıyarak kablosuz bağlantı ile çalabilme özelliği taşıyor.  Hoparlörün silindirik tasarımı aynı zamanda görsel olarak çekici doğrudan bağlanma seçeneği de sağlıyor.
Yollardaki harika ses: LG’den kablosuz taşınabilir hoparlör NP6630, LG’nin en yeni taşınabilir hoparlörü. 20W gücündeki bu çok yönlü ürün, mobil cihazlardan kablosuz olarak müzik çalmak için NFC, AirPlay ve Bluetooth özelliklerini destekliyor. NP6630 kullanıcıları ister kampta, ister piknikte, ister kumsalda olsun, bir akıllı telefonun sunduğundan çok daha iyi bir ses deneyiminin tadını çıkartabilecekler.
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ