Teknolojiye Daha Net Bakın - 23 Ocak 2013
  • 285 views
  • 23 Ocak 2013
  • 0
  •  

İnternette “kiralık erkek arkadaş” dönemi!


Sevgililer Günü’ne yaklaştığımız şu günlerde kiralık erkek arkadaşa yoğun ilgi var!Çin’de hizmet veren taobao.com isimli web sitesi, erkek arkadaş kiralayarak ilginç bir iş kolu oluşturmuş. Kiralanan erkeklerin saat başı ücreti yaklaşık 6 TL’yi bulurken, kira ücreti duruma göre artıyor. Örneğin kiralanan erkek arkadaşın sizi öpmesi durumunda 6 TL yerine 15 TL’yi gözden çıkarıyorsunuz.
Özellikle erkek arkadaşı olduğunu göstermek isteyen, Sevgililer Günü’ne yalnız girmek istemeyen ve aileleriyle erkek arkadaşlarını(!) tanıştırmak isteyenler ilk iş olarak bu siteye başvuruyor. Bu nedenle şu sıra siteye ülke çapında yoğun bir ilgi var.
China Daily’e demeç veren kiralık erkeklerden 22 yaşındaki Xue Shuai, bu işi sadece para için yapmadığını ve bu sayede birçok kadını tanıma şansı bulduğunu kaydetti.
İngiliz The Guardian’a konuşan ve ismini vermek istemeyen Çinli bir kadın ise 30 yaşına geldiğini, ailesinden evlenmesi yönünde baskı gördüğünü söyledi ve ekledi: “Kiraladığım erkek arkadaşım sayesinde en azından ailem üzerimde baskı kurmayı bıraktı ve sevgilim olduğunu düşünüyorlar.”
teknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ