Teknolojiye Daha Net Bakın - 13 Nisan 2013
  • 338 views
  • 13 Nisan 2013
  • 0
  •  

İndirimli internet!


Engelli ve gazi ile şehit yakınları için uygulanan indirimli internet hizmetinin kapsamı genişletildi.BTK Başkanı Acarer: “Engelli ve gazi ile şehit yakınları için uygulanan indirimli internet hizmetinin kapsamı, DSL ve fiber paketleri de içerecek şekilde genişletildi” diye konuştu.Arife Yıldız Ünal – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, engelli ve gazi ile şehit yakınları için bazı tarifelerde yüzde 25 indirimli uygulanan internet hizmetinin, DSL ve fiber paketleri de kapsayacak şekilde genişletildiğini bildirdi.
Acarer, yaptığı açıklamada, konuya ilişkin Kurul kararının 1 Mayıs’ta yürürlüğe gireceğini söyledi.
Bu kapsamda Türk Telekom altyapısı üzerinden sunulan DSL ve fiber internet hizmetlerinden, engelli ve gazi ile şehit yakınlarının (eş, anne, baba ve çocukları) yüzde 25 indirim yararlanabileceklerini ifade eden Acarer, tarifelerden faydalanmak isteyenlerin 1 Mayıs’tan itibaren internet servis sağlayıcılarına başvurmaları gerektiğini kaydetti.
Tayfun Acarer, şöyle konuştu:”Engelli ve gaziler ile şehit yakınlarına yönelik indirimli internet uygulaması, kamuoyu tarafından desteklendi ve internet hizmeti veren işletmeciler tarafından benimsendi. Uygulamayla özel durumlarından dolayı indirim kapsamında yer alan vatandaşlarımıza ekonomik anlamda avantaj sağlanarak, internetten daha uygun fiyatlarla yararlanma imkanı sunulmasını amaçlıyoruz. Ayrıca indirimli internet hizmeti, ülkemizdeki internet kullanımının artmasına ve bilgi toplumunun gelişmesine da katkı sağlayacaktır.”
İndirimli internet hizmetinden yaklaşık 34 bin abone yararlanıyor. Bu sayının yeni uygulamayla artması bekleniyor.
teknoloji
veteknoloji

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ